Rugbyści Posnanii wciąż bez punktu w ekstralidze. Muszkieterowie ze Słowiańskiej dzielnie jednak walczyli w przegranym starciu z Arką

Rugbyści ze Słowiańskiej w pierwszym sezonie po powrocie do elity "15" nie mają łatwego życia Elżbieta Skowron/Sportowy-poznan.pl
Rugbyści Posnanii przegrali w niedzielę na własnym stadionie z Arką Gdynia 24:37 (17:17) i wciąż pozostają jedynym zespołem Ekstraligi Rugby XV mężczyzn bez zdobyczy punktowej w obecnym sezonie.

Tym razem Muszkieterowie z Winograd podjęli walkę, zdobyli w meczu 24 "małe" punkty, ale po choćby jeden "duży" punkt do tabeli, znowu sięgnąć nie zdołali.

Mecz zaczął się dla poznaniaków nie najlepiej, gdyż gdyńskie Buldogi szybko objęły prowadzenie 12:3, ale podopieczni trenera Dominika Machlika nie zamierzali rezygnować i na przerwę zespoły schodzili przy wyniku remisowym.

Kluczowy dla losów spotkania okazał się początek drugiej połowy. Goście szybko, za sprawą Pawła Gajowniczka oraz Szymona Sirockiego uzyskali dwa przyłożenia, a ponieważ dwukrotnie skutecznie podwyższał Anton Szaszero zrobiło się 31:17, dla Arki, która już w tym momencie miała na koncie premiowane bonusowym punktem cztery przyłożenia. Tych strat Muszkieterowie odrobić już nie zdołali. Zadania nie ułatwił im też fakt, że od 70. minuty przez 10 minut musieli grać w osłabieniu, po tym jak żółtą kartką ukarany został Wojciech Tuchowski. Wprawdzie ambitnie walczący poznaniacy zdołali jeszcze w doliczonym czasie przyłożyć piłkę w polu punktowym Arki, a podwyższenie wykorzystał Daniel Gdula, ale na jeszcze jedno, czwarte w meczu przyłożenie, które dałoby im pierwszy punkt w sezonie (bonus ofensywny) nie wystarczyło już czasu.

Poznaniacy tak naprawdę pozostali z niczym, zaś Arka wyjechała ze stolicy Wielkopolski z pełną pulą pięciu punktów.. Nie wykorzystali jednak szansy, a Arka wraca z kompletem punktów.

Punkty dla Posnanii zdobyli: Daniel Gdula 14 (P, 3pd, K), Hugon Noszczyk 5 (P), Dawid Najdul 5 (P), dla Arki: Anton Shashero 22 (2P, 2pd, 2K), Szymon Sirocki 10 (2P), Paweł Gajowniczek 5 (P).

Posnania bez zdobyczy punktowej oczywiście zamyka tabelę. Prowadzi mistrz Polski, Ogniwo Sopot. Sopocianie pewnie pokonali u siebie Budowlanych Łódź 56:19 (21:7) i choć rozegrali jedno spotkanie mniej, z kompletem 30 punktów w sześciu meczach, samodzielnie prowadzą w tabeli, ponieważ Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Orkanem Sochaczew 8:36 (3:17).