Rugbyści Posnanii z Arką Gdynia zagrają o brązowy medal

W rewanżowym spotkaniu półfinałowym play-off ekstraligi rugby Muszkieterowie z Winograd przegrali w Łodzi z Blachami Pruszyński Budowlanymi 14:53, a ponieważ pierwszy mecz w Poznaniu także wygrali łodzianie 34:15, to oni zagrają o tytuł. Poznaniakom pozostaje rywalizacja o brąz mistrzostw Polski.

Niepokonani w obecnym sezonie ekstraligi gospodarze już do przerwy prowadzili 20:0, a w drugiej połowie jeszcze powiększyli rozmiary zwycięstwa.

- Popełniliśmy dużo prostych błędów, kilkanaście punktów darując rywalom - stwierdził trener Dominik Machlik.

W drugim półfinale Lechia Gdańsk wyeliminowała broniącą tytułu Arkę Gdynia, po ubiegłotygodniowej wygranej na wyjeździe 34:16, ponownie pokonując popularne gdyńskie Buldogi, tym razem 33:19.

Finał MP Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk zostanie rozegrany w niedzielę 24 czerwca w Łodzi. Dzień wcześniej, w sobotę 23 czerwca, Posnania zmierzy się w Gdyni z Arką w meczu o brązowy medal mistrzostw Polski.

Ekstraligę opuszcza Juvenia Kraków, która w pokonała wprawdzie w stolicy AZS AWF Warszawa 24:22, ale w pierwszym meczu zwyciężyli akademicy 24:17 i oni pozostają w krajowej elicie rugby

Do ekstraligi awansowała Pogoń Awenta Siedlce, która wygrywając u siebie z Ogniwem Sopot 26:13 z nawiązką odrobiła straty ze spotkania w Sopocie przegranego 15:26.

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Posnania Poznań 53:14 (20:0)
Punkty: dla Budowlanych
- Sokhadze 23, Grabowski 5, Kozakiewicz 5, Kaniowski 5, Skwarciak 5, Dułka 5, Kotasa 5; dla Posnanii - Krzysztofiak 5, Wyrwas 5, Adamski 4.

Posnania: Wyrwas, Stręk, Adamczyk, Jakubowski, Nowak, Borowczak, Ziółkowski, Schneider, Bosiacki, Kokotkie-wicz, Trybus, Chwiałkowski, Krysztofiak, Sobański, Adamski oraz Szypura, Lasik, M.Bandurski, Szczepaniak.