Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej 2022 w Poznaniu. 24 artystów z całego świata będzie rzeźbić w lodzie. Oto program

Maciej Szymkowiak
Maciej Szymkowiak
Tegoroczna edycja rozpocznie się 9 grudnia i potrwa do niedzieli, 11 grudnia.Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji --->
Tegoroczna edycja rozpocznie się 9 grudnia i potrwa do niedzieli, 11 grudnia.Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji --->Martyna Kamzol
Od piątku, 9 grudnia na placu św. Marka na terenie MTP artyści z całego będą tworzyć lodowe arcydzieła. Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu rozpocznie się od Konkursu Małej Rzeźby. Ta impreza co roku intryguje mieszkańców Poznania, a to za sprawą przyjazdu najsłynniejszych artystów z całego świata. Wydarzenie trwa łącznie trzy dni, a podczas niego zużywanych jest kilkanaście ton lodu, z którego powstają zachwycające lodowe dzieła sztuki. Co będzie motywem przewodnim w tym roku? Kiedy Konkurs Główny i widowiskowy Speed Ice Carving? Z jakich krajów przyjadą rzeźbiarze? Sprawdź szczegóły!

Spis treści

Konkurs Małej Rzeźby

„Poznan Ice Festival” znajduje się na liście Światowego Stowarzyszenia Rzeźbienia w Lodzie jako jeden z konkursów w kalendarzu Mistrzostw Świata w Rzeźbieniu w Lodzie (Ice Carving World Championship).

Odbywa się w Poznaniu od 2006 roku, w grudniu każdego roku. Festiwal łączony jest z Betlejem Poznańskim, czyli kiermaszem bożonarodzeniowym. Do historii przeszedł 2010 rok, ponieważ wówczas do stolicy Wielkopolski przyjechało trzech mistrzów świata: z Rosji, USA i Poznania. Ukończone rzeźby eksponowane są zawsze wieczorem świetlną iluminacją..

Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu rozpocznie się w piątek, 9 grudnia o godz. 16. Wtedy artyści przystąpią do Konkursu Małej Rzeźby, który potrwa do godz. 19. Motywem przewodnim w tym roku konkursu jest „kino”.

Speed Ice Carving 2022

W sobotę, w godzinach 12-18.30 odbędzie się niezwykle widowiskowy  Speed Ice Carving, czyli konkurs, w którym zawodnicy w jak najkrótszym czasie muszą odwzorować (każdy w identycznej bryle) kształt rzeźby. Wygrywa ta, która przypomina najbardziej pierwotny projekt.

Konkurs Główny

Wielki finał tych zawodów zaplanowany jest na niedzielę, 11 grudnia. Tego dnia w godzinach 9-17 odbędzie się Konkurs Główny, podczas którego artyści stworzą w ciągu 8 godzin lodowe dzieła sztuki na wybrany przez siebie temat. W niedzielę, w godzinach 11-15 odbędą się także warsztaty dla dzieci. Najmłodsi spróbują swoich sił i stworzą własne lodowe arcydzieła.

Poznan Ice Festival 2022: lokalizacja i dojazd

Festiwal Rzeźby Lodowej po raz pierwszy odbędzie się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego. Wejście od ul. Głogowskiej przez Hol Wschodni, wstęp bezpłatny. Wjazd na Parking Pod Iglicą od ul. Bukowskiej, można też zostawić auto na podziemnym Parkingu PWK od ul. Głogowskiej.

Poznan Ice Festival 2022: uczestnicy z całego świata

Łącznie udział bierze 24 rzeźbiarzy i rzeźbiarek z 12 krajów: Malezji, Polski, Niemiec, Filipin, USA, Ukrainy, Czech, Hiszpanii, Meksyku, Kanady, Indonezji i Litwy.

  1. Larry MacFarlane (Kanada)
  2. Julio Martinez (Meksyk)
  3. Ross Baisas (Filipiny)
  4. Angelito Mabras Baban (USA)
  5. Václav Lemon (Czechy)
  6. Roman Mikuš(Czechy)
  7. Kee Gawah (Malezja)
  8. John Yong (Malezja)
  9. Damian Wiśniewski (Polska)
  10. Michał Mizuła(Polska)
  11. Marek Szewczyk (Polska)
  12. Monika Holletzek (Niemcy)
  13. Piotr Boroń (Polska)
  14. Lucyna Kujawa (Polska)
  15. Bruno Fleurit (Hiszpania)
  16. Max Rutgers(Hiszpania)
  17. Bogdan Kutsevych(Ukraina)
  18. Yuriy Kosterion (Ukraina)
  19. Manoj Khorugdharry (Kanada)
  20. Nathan McKeough(Kanada)
  21. I Made Sutama (Indonezja)
  22. Paulius Orlovas (Litwa)
  23. Krzysztof Wiza (Polska)
  24. Mariusz Opoka (Polska)

Przychodząc na festiwal rzeźbienia w lodzie, można także skorzystać z wielu innych atrakcji, które są na terenie MTP. Wymienić można między innymi Domek św. Mikołaja, świąteczną kolejkę, karuzelę wenecką, zjazdy pontonowe, Młyńskie Koło, symulator lotu saniami św. Mikołaja, czy symulator lotu F18.

Nagrodę geniusz fizyki otrzymał w roku 1922, za rok 1921. Co prawda, formalnie nie otrzymał jej za teorię względności i wzór e=mc2, z czego jest najbardziej znany, lecz za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego.Zobacz wyjątkowe prace satyryczne w Poznaniu --->

Poznańska edycja wystawy „Albert Einstein. Pokojowe wykorzys...

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski