Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rusza Poznański Tydzień Tolerancji. W planach warsztaty, dyskusje i zajęcia fitness. Zobacz, co się będzie działo

RED
Zajęcia fitness, wykłady i dyskusje oraz warsztaty, w ten poświęcony mniejszościom wyznaniowym i grupom społecznym narażonych na dyskryminację. To tylko część wydarzeń podczas trzeciego Poznańskiego Tygodnia Tolerancji, który rozpocznie się w poniedziałek, 15 listopada.
Zajęcia fitness, wykłady i dyskusje oraz warsztaty, w ten poświęcony mniejszościom wyznaniowym i grupom społecznym narażonych na dyskryminację. To tylko część wydarzeń podczas trzeciego Poznańskiego Tygodnia Tolerancji, który rozpocznie się w poniedziałek, 15 listopada. Waldemar Wylegalski
Zajęcia fitness, wykłady i dyskusje oraz warsztaty, w ten poświęcony mniejszościom wyznaniowym i grupom społecznym narażonych na dyskryminację. To tylko część wydarzeń podczas trzeciego Poznańskiego Tygodnia Tolerancji, który rozpoczyna się w poniedziałek, 15 listopada.

Celem Poznańskiego Tygodnia Tolerancji jest pokazanie, że Poznań jest otwarty, tolerancyjny i wrażliwy na sprawy społeczne.

- Poznań zawsze był i będzie miastem wrażliwym na potrzeby osób zagrożonych dyskryminacją oraz wykluczeniem. Otwartość i akceptacja dla różnorodności oraz respektowanie praw człowieka to wartości, o których nie można zapominać. Szacunek należy się każdemu człowiekowi, niezależnie od jego poglądów, wyznania, wieku, płci, stopnia sprawności, koloru skóry, orientacji seksualnej czy pochodzenia. Tydzień Tolerancji przypomina nam, że trzeba aktywnie przeciwdziałać przemocy motywowanej stereotypami i uprzedzeniami

- podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Zobacz: Uprawa warzyw i owoców sportem narodowym Polaków?

od 16 lat

Różnorodność i przeciwdziałanie wykluczeniom

Podczas Tygodnia Tolerancji odbędzie się 30 wydarzeń. W nawiązaniu do hasła happeningu sprzed dwóch lat "Poznań miasto różno=równości", poznaniaków i poznanianki czekają różnorodne działania.

Program zakłada m.in. działania edukacyjne. Wśród nich Konferencja dla kadry pedagogicznej "Po pierwsze tolerancja" (organizowana przez Centrum Badań Migracyjnych), dyskusja z udziałem podrabina "Prawa i swoboda człowieka a Tora" (Fundacja SHEVA) czy wykład "Sens życia & Miłość w spektrum autyzmu" (Fundacja Relacyjni).

Czytaj też:

W planach przewidziany jest również panel dyskusyjny "Dlaczego kochamy Berlin - o kulturze otwartości i tolerancji (Eclectic Movement), projekcja filmu wraz z rozmową "Tęczowy dyskusyjny klub filmowy" (Stowarzyszenie LGBT+UAM) oraz webinarium o mechanizmach przemocy (CIM Horyzonty).

Ponadto zorganizowana zostanie debata „Zjawiska niepożądane - jak eliminować zwroty i wyrazy dyskryminujące" (Fundacja Africa Help) oraz wykład i dyskusja na temat kultury Romów, organizowana przez Centrum Praw Kobiet.

Fundacja na rzecz Tworzenia Wartości Wspólnej przez Studentów premierowo zaprezentuje swój wywiad oraz podcast "Dzień dobry! Mam pytanie - o wolności praw człowieka, swobodach obywatelskich oraz rozwoju demokracji", a Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Edukacji CREO przeprowadzi kampanie społeczne w szkołach i przedszkolach pod tytułem "Przedszkola i Szkoły pełne szacunku".

Zobacz też:

Na zdjęciu: wyburzanie kamienic przy ul. 27 Grudnia.Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->

Tak wyglądał Poznań w PRL. Oto 50 wyjątkowych zdjęć. Zakręci...

Kultowe kino Bałtyk, które zostało zamknięte w 2002 roku.Przejdź dalej i zobacz kolejne zdjęcia --->

75 niezwykłych zdjęć Poznania z szalonych lat 90. Tak wtedy ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski