Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ryanair zawiesza aż 70 lotów z Polski - w tym z Poznania. W styczniu z Ławicy nie dolecimy m.in. do Manchesteru oraz Bergamo

Bartosz Kijeski
Bartosz Kijeski
14 połączeń z poznańskiej Ławicy zostanie zawieszonych przez Ryanair.
14 połączeń z poznańskiej Ławicy zostanie zawieszonych przez Ryanair. Łukasz Gdak
Wraz z początkiem 2022 roku wielu podróżnych z Poznania będzie miało problem, aby dostać się bezpośrednio do wybranych miejsc w Europie. Wszystko to jest związane z zawieszeniem połączeń lotniczych przez linię Ryanair. Irlandzki przewoźnik odwołał na miesiąc aż 14 połączeń z poznańskiej Ławicy. Wcześniej na podobny krok zdecydował się węgierski WizzAir.

Jedną z głównych przyczyn wstrzymania lotów przez linię Ryanair jest m.in. wzrastająca liczba zakażonych nowym wariantem koronawirusa. Informację jako pierwszy potwierdził portal Fly4Free, który poinformował, że irlandzki przewoźnik zawiesi w Polsce 70 lotów. Najwięcej połączeń zostało odwołanych w Poznaniu oraz we Wrocławiu – po 14.

Przewoźnik tłumaczy, że zawieszenia lotów przez Ryanair spowodowane są naturalnym spadkiem popytu na usługi lotnicze, do którego dochodzi po świętach. Na podjęcie takiej decyzji spory udział ma oczywiście także nowy wariant koronawirusa - Omikron - na którego w Europie choruje coraz więcej ludzi.

Czytaj też:

To właśnie z powodu pojawienia się tej nowej, bardziej zaraźliwej odmiany koronawirusa coraz więcej krajów decyduje się zaostrzenie restrykcji, aby ograniczyć jego transmisję. Wiele państw wprowadza obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu nawet dla osób zaszczepionych. To wiąże się z dodatkowymi kosztami dla podróżnych. To wszystko przekłada się na spadek zainteresowania lotami. Dlatego też Ryanair zdecydował się na czasowe zawieszenie lotów.

Od stycznia 2022 roku z Poznania nie wylecimy łącznie do 14 europejskich miejscowości. Wiele z nich zostanie zawieszonych już od 7 i 8 stycznia. Z Ławicy nie dolecimy bezpośrednio do najczęściej wybieranych miast przez podróżnych, czyli m.in. do Manchesteru, Liverpoolu, Leeds, Bergamo czy Charkowa. Wstrzymane zostały także połączenia do egzotycznych miejsc, takich jak Ammann oraz Tel-Awiw.

Gdzie od stycznia możemy nie dolecieć z Poznania?

  • Poznań-Charków (od 2 stycznia do 3 lutego)
  • Poznań-Bruksela (od 7 stycznia do 4 lutego)
  • Poznań-Edynburg (od 7 stycznia do 4 lutego)
  • Poznań-Amman (od 7 stycznia do 4 lutego)
  • Poznań-Helsinki (od 7 stycznia do 4 lutego)
  • Poznań-Manchester (od 8 stycznia do 1 lutego)
  • Poznań-Bristol (od 8 stycznia do 2 lutego)
  • Poznań-Birmingham (od 8 stycznia do 1 lutego)
  • Poznań-Leeds (od 8 stycznia do 1 lutego)
  • Poznań-Bergamo (od 8 stycznia do 1 lutego)
  • Poznań-Billund (od 8 stycznia do 1 lutego)
  • Poznań-Oslo (od 9 stycznia do 4 lutego)
  • Poznań-Liverpool (od 9 stycznia do 3 lutego)
  • Poznań-Tel Awiw (od 9 stycznia do 3 lutego)

Zawieszenia połączeń zaplanowane są na 3-4 tygodnie. Nie jest jednak wykluczone, że przywrócenie pierwotnej siatki połączeń może nastąpić jeszcze później.

To zestawienie może przyprawić o zawrót głowy! Wybraliśmy 10 najdroższych samochodów w Poznaniu i okolicy, które możesz kupić w serwisie ogłoszeniowym otomoto.pl w listopadzie 2021 roku. Na liście królują same luksusowe marki. Sprawdź, ile trzeba mieć pieniędzy, aby jeździć takimi furami!Przejdź do galerii i zobacz luksusowe auta na sprzedaż --->

10 najdroższych samochodów na sprzedaż w Poznaniu i okolicy....

Na bardziej radykalne kroki zdecydował się węgierski przewoźnik WizzAir. Te linie lotnicze zdecydowały, że swoje połączenia w Polsce zawieszą aż na 3 miesiące. Oznacza to, że pasażerowie nie będą mogli skorzystać aż do marca z 36 oferowanych tras lotniczych. W tym jednego z Poznania do Doncaster.

Główną przyczyną, która spowodowała taki ruch ze strony WizzAir'a, jest bardzo niski poziom liczby zaszczepionych w Polsce w porównaniu do innych krajów. Szefowie firmy tłumaczą, że zawieszenie połączeń jest konsekwencją słabego wyniku akcji szczepień w Polsce, która jest na poziomie 50 procent, gdzie w innych krajach dochodzi do 80-85 procent.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało raport "Wypadki drogowe w Polsce w 2018 roku". Dowiadujemy się z niego między innymi, na których drogach krajowych dochodzi do największej liczby wypadków i gdzie ginie najwięcej osób. W 2018 roku na tych drogach doszło do 7 195 wypadków, w których zginęło 957 osób, a rannych zostało 9 175 osób. Sprawdź 10 najbardziej niebezpiecznych dróg krajowych w Polsce.Przejdź dalej --->

10 najbardziej niebezpiecznych dróg w Polsce. Tu było najwię...

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski