Samobójcza główka

Mariusz Kurzajczyk
TV Pogoń
Kaliszanie przegrali mecz, którego nie mieli prawa przegrać. Byli lepsi od gospodarzy, stwarzali sytuacje bramkowe, ale ani razu nie zdołali umieścić piłki w siatce. A gola stracili po samobójczej główce Joshuy Baloguna.

Przez pierwsze pół godziny niewiele się działo, może poza dwiema sytuacjami. Najpierw wydawało się, że jeden ze szczecinian uderzył piłkę ręką, ale sędzia nie zareagował na protesty kaliszan. Zresztą podobnych sytuacji było w tym meczu więcej, może właśnie za dużo, stąd arbiter był nieczuły na reakcje kaliszan, nawet gdy „ręka” była ewidentna. W 20 minucie reprezentant Polski juniorów Marcel Stefaniak brutalnie sfaulował Błażeja Ciesielskiego, za co powinien wylecieć z boiska. Sędzia uznał, że wystarczy upomnienie. Potem miejscowi jeszcze kilka razy zagrywali ostro, ale jedyne, co im groziło, to żółty kartonik.

W 34 minucie Damian Czech ładnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się i wyszła na róg. KKS-acy domagali się jedenastki, ale bezskutecznie. W rewanżu Hubert Matynia trafił w poprzeczkę. Była to jedna z dwóch dobrych okazji rezerw Pogoni. 11 minut potem Japończyk Takafumi Akahoshi uderzył celnie, a kozłującą piłkę wybił na róg Jędrzej Dorynek. W doliczonym czasie gry Balogun wyskoczył do piłki wrzuconej z narożnika boiska piłka i strzałem nie do obrony pokonał... Dorynka.

Po przerwie trwało natarcie na bramkę Pogoni, która broniła się niekoniecznie zgodnie z regułami gry. Trener Piotr Morawski co rusz protestował, ale był w tym równie skuteczny, jak jego podopieczni. Ci zaś atakowali, ale byli skutecznie zatrzymywani przez gospodarzy. Jakuba Słowika próbowali zaskoczyć m.in. Balogun i Rafał Jankowski. W 88 minucie wydawało się, że szczęście uśmiechnęło się do kaliszan, bo defensor Pogoni ewidentnie zagrał piłkę ręką, ale sędzia nie zareagował, mimo że protestowała cała jedenastka gości wraz z rezerwowymi.

Tymczasem już można kupić wejściówki na niedzielne spotkanie z rezerwami Lecha Poznań (początek o godz. 15). Bilety wyjątkowo na ten mecz są w cenach 10 zł (normalny) i 7 zł (ulgowy).

- Ceny biletów zostały ustalone na tym poziomie ze względu na podwyższone koszty organizacyjne spotkania - wyjaśnia prezes Robert Trzęsała.

Wejściówki są dostępne w siedzibie klubu przy wale Matejki 2 w piątek w g. 16:30 - 18:00, w niedzielę od g. 13:30 w kasie od strony Parku Miejskiego.

Pogoń II szczecin - KKS Kalisz 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Joshua Balogun 45+1, głową, samobójcza.

Żółte kartki: Marcin Listkowski, Sebastian Kowalczyk, Hubert Matyniak, Dawid Zieliński, Patryk Adamczuk (Pogoń II) oraz Dominik Domagalski (KKS Kalisz).

KKS: Jędrzej Dorynek - Dominik Domagalski (79. Przemysław Balcerzak), Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski, Ivelin Kostov, Marcin Lis, Konrad Chojnacki (70. Stayko Stoychev), Błażej Ciesielski (75. Marcin Tomaszewski), Rafał Jankowski, Joshua Balogun