Tomasz Biliński
Sanepid i policja przerwały mecz Brazylii z Argentyną... w czwartej minucie
Sanepid i policja przerwały mecz Brazylii z Argentyną... w czwartej minucie NELSON ALMEIDA/AFP/East News
Tylko cztery minuty trwał hit eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej między Brazylią a Argentyną. Mecz, wtargnięciem na boisko, przerwały miejscowe sanepid i policja. Piłkarze gości mieli złamać zasady pandemiczne.

Brazylia i Argentyna to czołowe drużyny kwalifikacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze, a także odwieczni rywale. To miało być ich pierwsze starcie w tych eliminacjach, a także pierwsze spotkanie od lipcowego finału Copa America, w którym - w Rio de Janeiro - Argentyna wygrała 1:0. Wprawdzie mecz się rozpoczął, ale trwał tylko cztery minuty.

Wtedy to na boisko wtargnęło kilkanaście osób. Nie można było ich pomylić z kibicami, których ze względu na pandemiczne obostrzenia nie było nawet na trybunach. Spotkanie przerwały brazylijskie służby - sanepid i policja. Powód? Rzekome złamanie zasad covidowych. Choć ograniczenia są kwestią sporną, to wciąż są zasadami.

Rzecz w tym, że czterech piłkarze reprezentacji Argentyny, występujących na co dzień w Premier League - Cristian Romero i Giovani Lo Celso z Tottenhamu oraz Emiliano Martinez i Emiliano Buendia z Aston Villi - miało zataić informację, że w ciągu ostatnich 14 dni byli w Wielkiej Brytanii. Obecne obostrzenia stanowią bowiem, że każdy, kto przybywa stamtąd do Brazylii musi przejść obowiązkową kwarantannę (swoją drogą, w drugą stronę jest podobnie). Urzędnicy argentyńskiej federacji zaprzeczają ukrywanie czegokolwiek w formularzach.

Jeszcze na boisku miała paść propozycja, że w przerwie czterech Argentyńczyków zostanie zmienionych i odwiezionych na lotnisko, jednak służby pozostały nieugięte. Mecz został zawieszony i FIFA poinformowała, że podejmie decyzję, co dalej, ale nie sprecyzowała, kiedy należy się jej spodziewać.

O tym, że może dojść do tak dziwnej sytuacji, brazylijskie media informowały już w piątek, gdy stało się jasne, że gracze z Premier League są w kadrze na spotkanie w Sao Paulo. Argentyńska federacja oczekiwała, że dla piłkarzy zostanie zrobiony wyjątek, jak podczas Copa America, i zostaną zwolnieniu z kwarantanny. Po przerwaniu spotkania brazylijska strona była zaskoczona działaniami służb, z kolei Leo Messi i spółka przekonywali, że o niczym nie wiedzą. Tak czy inaczej obie drużyny zeszły do szatni, a mecz anulowano.

Paris Saint-Germain i Manchester United zostali królami polowania okresu transferowego między sezonami 2020/21 a 2021/22. Przedstawiamy 15 najlepszych przenosin, w którym uwzględniliśmy też dwie perełki z PKO Ekstraklasy. Koniecznie zobacz naszą galerię!Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

Top 15 letnich transferów. Ronaldo, Messi, Lukaku... Działo się!