Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sauna w domu kojarzy się z luksusem

Katarzyna Sklepik
Sauna w szafie – elegancki i zdrowy element łazienki
Sauna w szafie – elegancki i zdrowy element łazienki fot. digison
Tradycyjna sauna w domu kojarzy się z luksusem, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Barierę stanowi nie tylko cena, która może sięgać kilkunastu tysięcy złotych, ale także powierzchnia niezbędna do jej instalacji.

Nowoczesnym rozwiązaniem na rynku są infrasauny, które pomimo znacznie mniejszych gabarytów pozwalają osiągnąć jednakowe efekty za kilkukrotnie niższą kwotę.

Tradycyjna sauna w domu kojarzy się z luksusem, na który mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Barierę stanowi nie tylko cena, która może sięgać kilkunastu tysięcy złotych, ale także powierzchnia niezbędna do jej instalacji.

Nieruchomości na gloswielkopolski.pl

Nowoczesnym rozwiązaniem na rynku są infrasauny, które pomimo znacznie mniejszych gabarytów pozwalają osiągnąć jednakowe efekty za kilkukrotnie niższą kwotę.

Infrasauna działa w analogiczny sposób do standardowych saun. W jej wnętrzu jest ciepło, które powoduje, że pocimy się, przez co z naszego organizmu usuwane są toksyny, metale ciężkie, tłuszcz oraz kwasy. Różnica polega na tym, że podwyższona temperatura uzyskiwana jest dzięki promieniom podczerwonym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Nieruchomości: Sprawdź, gdzie migrują poznaniacy

- Przeprowadzone badania medyczne wykazały, że promieniowanie cieplne ma korzystny wpływ na nasz organizm. Ciało nagrzewa się do 4,5 cm w głąb skóry, co pozytywnie oddziałuje zarówno na kondycję, jak i zdrowie - mówi Marcin Pióro z firmy Digison Polska , będącej wyłącznym dystrybutorem urządzeń Hyundai Electronics w Polsce.

Działanie promieni podczerwonych jest skutecznie wykorzystywane w procesie odchudzania. Około 20 procent wydalanych substancji stanowi tłuszcz. W efekcie w trakcie jednej sesji możemy spalić nawet tysiąc kalorii bez żadnego wysiłku. Wpływa to pozytywnie także na nasz wygląd i pomaga w walce z cellulitem.

Sesje w infrasaunie są szczególnie polecane osobom aktywnym. Podczas pobytu w infra-saunie mięśnie są rozgrzane i łatwiej przygotować się do intensywnego wysiłku. Wykorzystywanie urządzenia po ćwiczeniach ułatwia regenerację i działając podobnie do masażu, redukuje powstałe napięcia.

Infrasauna jest zasilana energią elektryczną. Dzięki temu nie wymaga specjalnego dostosowania pomieszczenia ani montażu kosztownej instalacji.

- Aby ją uruchomić, potrzeb-ne jest tylko standardowe gniazdo o napięciu 230 V - mówi Marcin Pióro. - Jej zaletą są również niewielkie gabaryty, które pozwalają nam ustawić ją w dowolnym miejscu w domu.

W porównaniu do tradycyjnego rozwiązania urządzenie znacznie szybciej osiąga docelową temperaturę. Maksymalnie zajmuje to około 20 minut, gdzie przy standardowej saunie może to trwać nawet trzy godziny. Z kolei fakt, że nie wymaga osobnego obwodu elektrycznego o niemal dwukrotnie wyższym napięciu sprawia, że zużycie energii oraz koszty montażu są znacząco zredukowane.

Na standardową saunę należy na ogół przeznaczyć całe pomieszczenie, które musi spełniać określone wymagania. Istotna jest na przykład jego wysokość czy sprawna wentylacja. W dodatku wszystko powinno być zabezpieczone przed ewentualną wilgocią.

Infrasauna natomiast nie wymaga żadnego z tych elementów. Nie potrzebujemy nawet zamknięcia, dzięki czemu możemy korzystać z niej z otwartymi drzwiami.

Montaż sprowadza się do skręcenia poszczególnych elementów zawartych w zestawie a następnie podłączenia urządzenia do prądu za pomocą wtyczki. Czas trwania instalacji uzależniony jest od liczby części składowych. Dysponując podstawowymi narzędziami można na ogół złożyć całość w około 10 minut.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski