Schronisko w Poznaniu każdego dnia przygarniają bezpańskie...

  Schronisko w Poznaniu każdego dnia przygarniają bezpańskie psy i koty. Od 52 lat

  Marta Danielewicz

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Od 52 lat przygarniają bezpańskie psy i koty

  Od 52 lat przygarniają bezpańskie psy i koty ©Waldemar Wylegalski

  Prawie każdego dnia poznańskie schronisko przy ulicy Bukowskiej wzbogaca się o kolejnego mieszkania. Jego pracownicy starają się znaleźć miejsce i otoczyć opieką każdego bezpańskiego psa i kota.
  Od 52 lat przygarniają bezpańskie psy i koty

  Od 52 lat przygarniają bezpańskie psy i koty ©Waldemar Wylegalski

  Cieszą się, gdy lokatorzy opuszczają kojce, gdy przygarniają ich kolejni miłośnicy zwierząt. To bez wątpienia ostoja dla setek opuszczonych, porzuconych psów i kotów, które w schronisku czekają na ciepły, domowy kąt.

  Jednak nie byłoby takiego miejsca w Poznaniu, gdyby nie ciężka praca Elżbiety hrabiny Krasińskiej, Aliny Kasprowicz i Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. To oni, dokładnie 52 lata temu, doprowadzili do tego, że 1 czerwca 1964 roku otwarto pierwsze poznańskie schronisko przy ulicy Bukowskiej.
  Do tej pory w mieście działał tylko hycel, wyłapujący bezpańskie psy i koty. Budowę schroniska rozpoczęto rok wcześniej. W schronisku mieszkała między innymi klacz uratowana w drodze na rzeź, lisica, owca, koza. Schroniskowe suki wykarmiły osierocone pumy, pantery i tygrysy.

  I właśnie z okazji jubileuszu placówki dla zwierząt przy ulicy Bukowskiej, pracownicy schroniska zachęcają wszystkich poznaniaków do wspólnego świętowania.

  W sobotę, 4 czerwca odbędą się huczne urodziny schroniska. Każdy będzie mógł przynieść prezent dla mieszkańca schroniska, wyprowadzić psy, zrobić zabawkę dla kotów. Każdy będzie mógł też skorzystać z porad adopcyjnych behawiorystki Małgorzaty Muchowskiej.

  Impreza potrwa od godziny 10 do godziny 15. Wstęp jest wolny.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo