Senioralia: Seniorzy - macie władze!

  Senioralia: Seniorzy - macie władze!

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Przekazanie władzy w mieście (poprzez wręczenie symbolicznej karty Peka), kolorowy pochód i koncert Haliny Kunickiej na Placu Wolności. Tak wyglądała inauguracja, pierwszych w Poznaniu, Senioraliów.
  Udało się. Seniorzy byli zachwyceni i świetnie się bawili.

  Udało się. Seniorzy byli zachwyceni i świetnie się bawili. ©Grzegorz Dembiński

  - Chcemy pobudzić ludzi starszych do aktywności i udowodnić, że tkwi w nich olbrzymi potencjał - tłumaczy Monika Szelągiewicz, dyrektorka Centrum Inicjatyw Senioralnych (organizatora akcji).

  Udało się. Seniorzy byli zachwyceni i świetnie się bawili.

  CZYTAJ TEŻ:
  Seniorzy rządzą

  - Pomyślałam sobie: były juwenalia, więc mogą być także senioralia. Bardzo się cieszę, że ktoś wreszcie o nas pomyślał - mówi Ewa Klupczyńska, z klubu tanecznego "Zakręcone babki“.

  Ludzie starsi przyznają, że takich wydarzeń mogłoby być w mieście o wiele więcej.


  - Uważam, że akcja ta powinna być organizowana cyklicznie. Cały czas jest takich imprez za mało- stwierdza Anna Jasińska. - Aktywność jest nam bardzo potrzebna. Zaszywając się w domu, ludzie starsi chorują i popadają w depresję - dodaje.

  Zdanie to popierają działacze stowarzyszeń, działających na rzecz poznańskich seniorów.

  - Chodzi o to, aby ci ludzie nie spędzali czasu przy kawie i telewizorze, ale zaczęli godnie żyć - wyjaśnia Ludwika Kochman, ze Stowarzyszenia Mali Bracia Ubogich. - Ja sama staram się żyć aktywnie - uczę się trzech języków, chodzę na samoobronę oraz gimnastykę, maluję obrazy, wiele podróżuje - i czuję się jak osiemnastolatka - żartuje.

  Impreza ma charakter kulturalno - edukacyjny. Przez cały październik ludzie starsi będą mogli uczestniczyć w wykładach, warsztatach i dniach otwartych. W akcję zaangażowały się uczelnie wyższe i jednostki proseniorskie (domy pomocy społecznej, kluby seniora, fundacje i stowarzyszenia).

  W tym tygodniu na seniorów czekają, miedzy innymi zajęcia z samoobrony (4.10, godz. 16-17, Akademia Sztuk Walki, ul. Św. Marcin) i języka angielskiego (4.10, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy "Flodria“, u;. Sienkiewicza). Na warsztaty należy się wcześniej zapisać.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PO da nam senioralne w postaci podatku akcyzowego od nieruchomości

  ech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 5

  Kilka dni temu dostałem symulację emerytury z ZUS - 2 tys z groszami - mniej więcej 4 razy mniej niż teraz zarabiam. Jak PO wprowadzi podatek katastralny to konieczność zapłacenia 200 czy czy 300...rozwiń całość

  Kilka dni temu dostałem symulację emerytury z ZUS - 2 tys z groszami - mniej więcej 4 razy mniej niż teraz zarabiam. Jak PO wprowadzi podatek katastralny to konieczność zapłacenia 200 czy czy 300 złotych co miesiąc tytułem podatku akcyzowego będzie przykrą koniecznością, ale nie tragedią, ale za 20 kilka lat ,po przejściu na emeryturę to będzie podatek katastrofalny a nie katastralny.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo