Seniorzy Poznań: co warto wiedzieć? dokąd się wybrać w...

  Seniorzy Poznań: co warto wiedzieć? dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu?

  Milena Kochanowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Seniorzy Poznań: co warto wiedzieć? dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek zaprasza w kwietniu na wycieczkę do Rogalina

  Seniorzy Poznań: co warto wiedzieć? dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek zaprasza w kwietniu na wycieczkę do Rogalina i Kórnika ©Grzegorz Dembiński

  Chcemy, żeby seniorzy na bieżąco wiedzieli o wszystkich aktualnych ofertach do nich skierowanych. Wspólnie z CIS-em polecamy więc różne wydarzenia, na które mogą przyjechać również seniorzy z innych miejscowości regionu. Serdecznie zapraszamy!
  Seniorzy Poznań: co warto wiedzieć? dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek zaprasza w kwietniu na wycieczkę do Rogalina

  Seniorzy Poznań: co warto wiedzieć? dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu? Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek zaprasza w kwietniu na wycieczkę do Rogalina i Kórnika ©Grzegorz Dembiński

  Seniorzy Poznań: co warto wiedzieć? dokąd się wybrać w nadchodzącym tygodniu?
  Biblioteka Raczyńskich zaprasza. 31.03 o godz. 18 – spotkanie z prof. Tomaszem Jurkiem, “Mieszko i Dobrawa – historia a Lubonie”. Miejsce: Pracownia – Muzeum J.I. Kraszewskiego, ul. Wroniecka 14. Wstęp bezpłatny.


  Dietetyk Poznań: Lekkostrawnia – Poradnictwo Żywieniowe i Dietetyka zaprasza na senioralne czwartki! W każdy pierwszy czwartek miesiąca konsultacja wstępna i pomiar profesjonalnym analizatorem składu ciała dla seniorów są bezpłatne.
  W pozostałe czwartki – 20 proc. zniżki na wszystko, łącznie z ułożeniem diety dopasowanej do indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia. Rejestracja na wizytę pod numerem tel. 694 84 00 84. Miejsce: ul. H. Sienkiewicza 22 B/2.


  Centrum Amarant przy ul. Słowackiego 19/21 zachęca seniorów do aktywności fizycznej.
  Qi-Gong dla dorosłych - zajęcia w czwartki w godz. 18-19.30 (Sala Warsztatowa). Nie są wymagane zapisy. Wstęp bezpłatny. Pilates dla seniorów i seniorek - zajęcia w czwartki w godz. 11-12. (Sala Warsztatowa). Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą maty lub koca, wygodnego stroju oraz butelki wody. Nie są wymagane zapisy. Wstęp 5 zł.


  Stowarzyszenie Pilotów Wycieczek zaprasza. 2.04 – wiosenny wyjazd do Szczecina; 9.04 – wycieczka na trasie: Owińska – Wągrowiec “Cystersi i nie tylko”; 11.04 o godz. 18 – prelekcja “Islandia jakiej nie znamy”; 13.04 – wyjazd do Rogalina, zwiedzanie Pałacu Raczyńskich, spacer po Arboretum w Kórniku (koszt wyjazdu 40 zł/os.); 25.04 – wycieczka pod hasłem “Szlak wiatraków w Wielkopolsce”. Na wszystkie wydarzenia konieczne są zapisy, liczba miejsc ograniczona. Miejsce: ul. Bukowska 15. Dyżury: poniedziałek w godz. 13-18 i środa w godz. 11-16. Kontakt: tel. 881 701 911 lub 603 955 070.


  Pływalnia Chwiałka zaprasza do skorzystania z weekendowych promocji. Do końca kwietnia w piątki, soboty i niedziele za bilet (na 45 min.) na pływalni zapłacimy tylko 5 zł. Obiekt jest otwarty codziennie w godz. 6.15-22. Miejsce: ul. Chwiałkowskiego 34, tel. 61 833 05 11 w. 420.


  CIS wraz z Izbą Skarbową w Poznaniu zapraszają
  seniorów na bezpłatne spotkanie edukacyjne, 4 i 11.04 w godz. 10-13 w siedzibie Akademii zdrowego, aktywnego, bezpiecznego starzenia się przy ul. Św. Marcin 58/64 (piętro III). Zapisy i informacje w siedzibie CIS-u lub tel. 61 847 21 11, 61 842 35 09.


  Brama Poznania zaprasza
  seniorów na nowe, tematyczne zwiedzanie ekspozycji z oprowadzaniem. Goście będą mieli okazję zwiedzić nowoczesną, interaktywną ekspozycję, w towarzystwie przewodnika. Opowie on o początkach Polski i przełomowej decyzji księcia Mieszka I o przyjęciu chrztu oraz jego długofalowych skutkach. Przed obchodami 1050. rocznicy chrztu Mieszka I spoglądamy w przeszłość ku początkom Polski. Dla seniorów indywidualnych obowiązują zapisy – tel. 61 647 76 34 lub w punkcie informacji. Najbliższe spotkania: 6.04 o godz. 12 i 16; 13.04 o godz. 12; 20.04 o godz. 16; 27.04 o godz. 12. Bilet na zwiedzanie z oprowadzaniem w cenie 8 zł/os.

  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo