Sensacja w Pekinie: Kubot pokonał Roddicka!

IARZaktualizowano
Łukasz Kubot pokonał gwiazdę światowego tenisa Andy'ego Roddicka i awansował do 1/8 finału turnieju China Open w Pekinie. Polak, który do turnieju głównego przedzierał się przez kwalifikacje, nadspodziewanie łatwo pokonał rozstawionego z "trójką" Amerykanina 6:2, 6:4.

Mecz trwał godzinę i 20 minut. Andy Roddick to obecnie szósty zawodnik światowego rankingu. Łukasz Kubot zajmuje w tym zestawieniu 143. miejce.

Mecz zaczął się dla Kubota fantastycznie - po 12 minutach prowadził 3:0, dwa razy przełamując Roddicka. Amerykanin w kolejnych dwóch gemach zniwelował stratę, ale świetnie dysponowany Polak wygrał trzy kolejne, w tym po raz kolejny ogrywając słynnego rywala przy jego zagrywce. Pierwszy set trwał 40 minut.

W drugiej odsłonie lepiej zaczął Roddick, który wyszedł na prowadzenie 3:1. Kubot zmobilizował się jednak i przełamał Amerykanina, otwierając sobie drogę do wyrównania. Tak też się stało, a nastepnie obaj wygrali po gemie. Decydujący okazał się dziewiąty gem, kiedy Polak ponownie wygrał przy serwisie Roddicka i wyszedł na prowadzenie 5:4.

O ćwierćfinał turnieju China Open Łukasz Kubot zagra z Chorwatem Ivanem Ljubiciciem. Jeśli pokona i tę przeszkodę, na jego drodze staną najprawdopodobniej Tommy Robredo lub Robin Soederling.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Materiał oryginalny: Sensacja w Pekinie: Kubot pokonał Roddicka! - Polska Times