Sensacji nie było, ale w Koninie wszyscy liczą, że zła passa już niedługo zostanie przerwana

W Koninie znów komplet publiczności i znów porażka. Tym razem piąta z kolei w starciu z mistrzem Polski. Pogromu jednak nie było i co za tym idzie pojawiła się nadzieja, że już niedługo podopieczne Tomasza Grabianowskiego doczekają się przełomowego spotkania.

Owyniku sobotniego meczu w hali Rondo przesądziła druga kwarta, w której koninianki zdobyły zaledwie cztery punkty.
– Cieszę się, że piąty raz z rzędu gramy twardą obronę i nawet, jak nie idzie nam w ataku, to obroną zmuszamy przeciwnika do błędów. Gratuluję swoim zawodniczkom, ale również zespołowi z Konina. Rywalki cały czas grały agresywnie, przez to nie mogliśmy zbudować większej przewagi. W Koninie jest dobre miejsce dla koszykówki. Jest dużo kibiców. Oni stworzyli dobrą oprawę do tego meczu – podkreślił trener CCC, Jacek Winnicki.
W podobnym duchu wypowiedziała się Elżbieta Paździerska. – Mamy dla kogo grać, sala jest pełna. Nie wytrzymałyśmy w drugiej kwarcie, a rywal wykorzystał nasze błędy. Mamy jeszcze nad czym pracować. Czekamy na zwycięstwo. Będziemy walczyć. Budujemy charakter zespołu – przekonywała 25-letnia zawodniczka.
Niesamowitym wyczynem popisała się Rebecca Harris z Basketu Rybnik. Amerykanką była bohaterką meczu z AZSPWSZ w Gorzowie. Mimo że jeszcze rano miała problemy żołądkowe zdobyła 43 pkt i ustanowiła rekord sezonu. Rybnik wygrał po dogrywce 104:99.

MKS MOS Konina – CCC Polkowice 43:63(11:17, 4:17, 15:19, 13:10)
MKS
: Paździerska 9 (1x3), Perkins 9 (1x3), Motyl 9 (1x3), Harris 5, Libertowska 3, Płóciennik 2, Kaja 2, Mańkowska 2, Szemraj 2, Krzyżaniak 0, Kritscher 0.
CCC: Snell 19 (5x3), Oblak 13 (1x3), Majewska 10, Leciejewska 8, Owczarzak 6, Koc 5, Skorek 2, Szczepanik 0.