Seria terenowych rajdów pojawi się na obrzeżach Wielkopolski

  Seria terenowych rajdów pojawi się na obrzeżach Wielkopolski

  PRO

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Ruszyła siódma edycja terenowych spotkań pod hasłem Family Adventure.
  1/6
  przejdź do galerii

  Ruszyła siódma edycja terenowych spotkań pod hasłem Family Adventure. ©Mitsubishi

  Ruszyła tegoroczna edycja rodzinnych wypraw terenowych organizowana przez Onet-RAS Polska. Najbliższa impreza odbędzie się na zachodnich granicach Wielkopolski w dniach od 10 do 12 czerwca. Seria spotkań organizowana jest przy współpracy z Mitsubishi.
  Przed tygodniem już po raz siódmy ruszył cykl imprez przeznaczony dla wielbicieli turystyki samochodowej i jazdy w terenie Family Adventure 2016. W trakcie imprezy uczestnicy mogą zapoznać się z samochodami japońskiej marki Mitsubishi. - W trakcie rajdów prezentujemy samochody z naszej oferty dysponujące napędem na cztery koła, mi. in. Mitsubishi L200, Pajero, Outlander, Outlander PHEV i ASX – mówi Kinga Lisowska z Mitsubishi Motor Poland, importera samochodów tej marki.
  Nie zabraknie konkurencji przygotowanych specjalnie dla dzieci oraz wielu zaskakujących niespodzianek dla odrosłych uczestników. Podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy cyklu imprez będą mogli się bawić na trasie turystycznej, które można przejechać klasycznym SUV-em, oraz adventure przygotowanej z myślą o prawdziwych, twardych terenówkach. W tym roku powraca klasyfikacja zespołowa, która będzie wymagała współpracy przy rozwiązywaniu zagadek oraz pokonywaniu przeszkód terenowych.
  Pierwsza tegoroczna impreza odbyła się przed tygodniem w okolicach Łodzi. Przed nami jeszcze trzy spotkania w tym roku. Mieszkańcy Wielkopolski będą mieli najbliżej do sąsiadów zza między. Na Pałukach, czyli w województwie kujawsko-pomorskim spotkanie miłośników offroadu i turystyki samochodowej odbędzie się w dniach 10 – 12 czerwca. Rajd rozpoczyna się w okolicach Biskupina a wśród atrakcji są: zwiedzanie grodu w Biskupinie, rajd terenowy z wykorzystaniem road booków, biwak, wieczorne spotkania przy ognisku, a także prezentacje wybranych samochodów z oferty Mitsubishi. Rajd to okazja na poznanie ludzi o podobnym zamiłowaniu do poruszania się w terenie samochodami terenowym, ale także spotkanie z historią regionu w którym odbywa się rajd. Pałuki to obszar leżący na granicy dwóch województw. Położony kilkadziesiąt kilometrów za Gnieznem, jadąc w kierunku Bydgoszczy, przyciąga piękną przyrodą, ogromnymi połaciami lasów, ale także historią sięgającą V wieku przed naszą erą. Tu właśnie w 1933 roku wskutek obniżania się poziomu wód gruntowych odkryto gród przypisywany przez archeologów do kręgu kultury łużyckiej.
  Dwie kolejne imprezy odbędą się w dniach 9-11 września na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej i 7-9 października na Dolnym Śląsku.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY