Serwis Mercedesa i salon Mazdy w jednym miejscu

  Serwis Mercedesa i salon Mazdy w jednym miejscu

  Piotr Robakowski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czerwcu 2016 roku w Poznaniu oddany zostanie do użytku nowy serwis Mercedesa
  1/6
  przejdź do galerii

  W czerwcu 2016 roku w Poznaniu oddany zostanie do użytku nowy serwis Mercedesa ©Piotr Robakowski

  Za niespełna dwa miesiące uruchomiony zostanie nowy serwis Mercedesa. Inwestor, firma Voyager Club rozpoczyna też budowę nowego salonu Mazdy. Zakończenie prac planowane jest na luty 2017 roku. Koszt inwestycji to ponad 11 milionów złotych.
  Firma Voyager Club zaczynała kilkanaście lat temu od sprzedaży amerykańskich pojazdów Jeep i Chrysler. Po zmianach własnościowych, kiedy to włoski Fiat przejął Chryslera marka zniknęła z polskiego rynku. Samochody zostały, ale teraz dumnie nosiły nazwę Lancia. Tak jest, gdy za mieszanie w rynku zabiorą się specjaliści od marketingu.

  Kilka lat po wybudowaniu salonu na ul. św. Michała, poza nazwą Chrysler pojawiło się także logo japońskiej Mazdy.
  - Podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu współpracy z Mazdą, by w pełni wykorzystać możliwości nowoczesnego salonu – mówi Bożena Nawrocka, współwłaścicielka Voyager Club. - Po kilku miesiącach postanowiliśmy do naszej grupy dołączyć serwis Mercedesa – dodaje. I właśnie najmłodsza odnoga firmy znajdująca się w ponad 40-letnich budynkach, doczeka się nowej siedziby. Prace ruszyły w połowie ubiegłego roku, a za sprawą ciepłej zimy prace na budowie prowadzone były w systemie ciągłym i zakończą się za niespełna dwa miesiące. - Najtrudniejszym elementem było odcięcie fragmentu budynku, tak by serwis mógł wciąż obsługiwać klientów. Nie mogliśmy sobie pozwolić na utratę zaufania właścicieli aut – podkreśla Nawrocka. Obecnie serwis ma tylko cztery stanowiska. Nowy będzie miał ich trzy razy więcej. Poza recepcją, obszerną i nowocześnie wyposażoną częścią naprawczą w budynku mieścić się będą także biura, jak również magazyn części zamiennych. Obiekt oddany zostanie do użytku w połowie czerwca.
  Po zmianach organizacyjnych rozpocznie się wyburzanie starego budynku, by w jego miejsce w ciągu najbliższych kilku miesięcy stanął nowy salon Mazdy. - Rozwój jest konieczny, gdyż obiekt w którym obecnie prezentujemy samochody Mazdy i Jeep-a zaplanowany został do wydawania maksymalnie 380 samochodów rocznie. W 2015 roku sprzedaliśmy blisko 700 aut – mówi z dumą Nawrocka. - Nowy obiekt Mazdy oddamy do użytku w lutym 2017 roku. Planujemy także zwiększenie zatrudnienia z obecnych 65 osób do około 80-ciu. Inwestycja pochłonie ponad 11 milionów złotych – dodaje. Gdy Mazda przeniesie się w nowe miejsce, stary obiekt przejdzie modernizację. Warto zauważyć, że w przypadku Mercedesa będzie to jeden z niewielu w Polsce serwisów, które spełniać będzie najnowsze wytyczne dotyczące nie tylko wizualizacji, ale przede wszystkim standardu obsługi i zaawansowanie technicznego. - Cieszy nas fakt, że rozpoczęliśmy inwestycję w oparciu o nowe wytyczne Mercedesa. W części serwisowej montujemy najnowocześniejszy obecnie sprzęt – kończy Nawrocka.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY