Luksusowe autokary w Standardzie Platinum, niewyobrażalnie wygodne i eleganckie, kursują między Poznaniem a Warszawą, zbierając entuzjastyczne opinie pasażerów. Słowa „nie jechałem nigdy wcześniej w lepszych warunkach” – są jedną z najczęściej powtarzających się recenzji!

Proste pomysły bywają genialne, a jeśli przetestujemy je na sobie i jesteśmy przekonani co do ich słuszności – są do tego ewidentnie najlepsze.

Takie przeświadczenie nie opuszczało Piotra Sućko, prezesa Zarządu Biura Podróży Funclub Sp. z o.o., który w branży turystycznej jest prawdziwym ekspertem. Pewnego dnia zadał sobie pytanie: co zrobić, by uczynić podróż maksymalnie wygodną i szybką dla pasażera? Odpowiedź brzmiała: dać mu najbardziej wygodny autobus z wszystkimi możliwymi nowinkami technicznymi i dołączyć optymalne rozwiązania organizacyjne, sprawiające, że nie będzie niczym się martwił i podróż potraktuje jako przyjemność, i czysty relaks. Wszystko to dać pasażerowi jak najszybciej, by zdobyć doświadczenia, które pozwolą na podniesienie poprzeczki i tak zawieszonej najwyżej jak to możliwe...

- Chciałem dać pasażerom maksymalny komfort, najlepszą jakość podróży, bardzo surowo zestawiając na liście to, czego dotąd brakowało mi w autokarach o wysokim standardzie i co ogranicza przyjemność z jazdy – mówi Piotr Sućko. - Dlatego ostatnio wprowadzone Irizary i8, najlepsze autokary w naszej flocie, są wyposażone i indywidualnie zaprojektowane właśnie według tych założeń. Żaden inny producent, oprócz hiszpańskiego Irizara, nie chciał podjąć się tak trudnego zadania. Ale dopięliśmy swego, udało się – i teraz widać, że był to strzał w dziesiątkę. Chcieliśmy też wprowadzić tę usługę we właściwym czasie, gdy prace nad torowiskami kolejowymi mocno utrudniły i przedłużyły czas jazdy do i z Warszawy. Okazało się zatem, że możemy połączyć Warszawę z Poznaniem nie tylko wygodnie, ale też szybko.

Dzięki Irizarom, Biuro Podróży Funclub Sp. z o.o. w krótkim czasie zasłynęło z Biznesowej Linii Autokarowej Sfera Platinum i choć w bogatej ofercie Biura znajdziemy malownicze wycieczki do najatrakcyjniejszych miejsc świata, to właśnie te krajowe połączenia autobusowe okazują się być hitem, jedynym w Polsce i mającym wielki potencjał. Autokary w Standardzie Platinum i Platinum+ kursują codziennie od poniedziałku do piątku : wspomniany bardzo wysoki standard podróży przywodzą na myśl lot samolotem prestiżowych linii lotniczych, czas porównywalny jest z jazdą pociągiem, ale wachlarz udogodnień i związana z nim wygoda organizacyjna, pozwalająca na podróż od drzwi własnego domu, do drzwi punktu docelowego sprawia, że platynowa sfera po prostu nie ma sobie równych!

Bo też najwygodniejsze autokary w Europie zapewniają bajeczną wygodę: odstępy między fotelami wynoszą ponad 120 cm, na pokładzie pojazdy przewożą sprzęt audio video, w tym trzy monitory i mikrofon, system multimedialny Azimut, telewizję satelitarną oraz pokładowy komputer z dwoma monitorami wysokiej rozdzielczości do prowadzenia prezentacji multimedialnych. Mają też profesjonalny ruter WiFi, a przy każdym fotelu pasażerskim znajduje się gniazdko elektryczne 230V oraz dwa porty USB. Stewardesy dysponują kuchnią pokładową z bogatym wyposażeniem, w tym z ekspresem ciśnieniowym kolbowym, profesjonalnym młynkiem do kawy (bo podawana jest świeżo zmielona pyszna 100% arabica, specjalnie wybrana dla potrzeb linii), chłodziarki do napojów i wina, szufladowe lodówki do produktów spożywczych, piekarniki, kuchenka mikrofalowa… jednym słowem baza, która zachwyciłaby niejednego mistrza kuchni! Garderoba, toaleta pokładowa, dwie chłodziarki w lukach bagażowych dopełniają obrazu rozwiązań dedykowanych wygodzie pasażerów.

Z logotypem Funclubu jeżdżą teraz dwa autokary w standardzie Platinum+, dwa w standardzie Platinum i bus, również w standardzie Platinum. Kursują bez przystanków po drodze, dodatkowo pasażerowie mogą zamawiać z ich pokładu taksówkę, oczekującą na miejscu docelowym – taksówką mogą też dotrzeć z domu do miejsca rozpoczynającego podróż, co też wygodnie można zamówić rezerwując bilety. Przewoźnik gwarantuje w cenie biletu śniadanie w drodze do- i obiad w drodze powrotnej, kawę, sześć rodzajów starannie dobranych herbat, soki stuprocentowe, wody gazowane i niegazowane.

Autobusy mają 30 miejsc, podzielonych na klasy Platinum+ oraz Platinum. Na ich pokładzie – jako w jedynej linii w Polsce można przeprowadzić płatności BLIK-iem. Warto skorzystać, bo ceny biletów są porównywalne z cenami w innych rodzajach transportu lądowego, jednak przy komforcie jakiego nigdzie indziej nie znajdziecie!

Bilet rezerwujemy i kupujemy wcześniej on-line na stronie www.sferaplatinum.pl i musimy tu sprecyzować, w której klasie chcemy jechać. Warto kupować bilety z wyprzedzeniem, bo im wcześniej tego dokonamy, to tym mniej zapłacimy: wszakże do trzech dni przed podróżą korzystamy z tańszego biletu. Rezerwować możemy zaś już na 2,5 miesiąca przed planowaną podróżą! Z Poznania autobus wyjeżdża z Dworca PKS o godz. 6.00, jadąc do stacji metra Wilanowska następnie na parking na lotnisko Okęcie. Z Warszawy kurs powrotny zaplanowany jest na godz. 16.30 i 17.30.

Piotr Sućko zapewnia, że autokary Funclubu docelowo będą jeździły także na innych trasach, a także obsługiwały weekendowe wyjazdy turystyczne – z zainteresowaniem pasażerów takimi podróżami już bowiem Funclub spotyka się coraz częściej. Zatem Szanowni Państwo – luksusowy Irizar i8 jest do waszej dyspozycji – witajcie na pokładzie i przekonajcie się, jak wygodnie można podróżować!