Siatkarki Budowlanych Łódź wygrały w Bielsku-Białej

Zdjęcie autora materiału
    Paweł Hochstim

Dziennik Łódzki

Siatkarki Budowlanych Łódź od zwycięstwa rozpoczęły rywalizację w fazie play-off o 5. miejsce w OrlenLidze. Łodzianki pokonały Aluprof w Bielsku-Białej 3:0.

©fot. Paweł Łacheta

Pierwszy set spotkania w Bielsku-Białej był wyrównany, ale przez jego większą część niewielką przewagę miały łodzianki, które prowadziły czasem jednym, czasem dwoma, a raz nawet czterema punktami (22:18). Kolejny raz na środku świetnie spisywała się Gabriela Polańska, którą rywalki tylko raz zdołały zablokować. W końcówce zrobiło się nerwowo, bo bielszczanki doprowadziły do remisu po 23, ale dwa kolejne punkty zdobyły siatkarki Budowlanych – najpierw skutecznie zaatakowała Sylwia Pycia, a w decydującej akcji świetnie zadziałał łódzki blok.

Wygrana pierwsza partia dobrze podziałała na zawodniczki Jacka Pasińskiego, bo na pierwszej przerwie technicznej drugiej partii wygrywały one...
    8:1. Trzeba przyznać, że bielszczanki nie przeszkadzały łodziankom, a nawet pomagały im kolejnymi błędami, ale zespół Pasińskiego bezlitośnie to wykorzystywał kontrolując przebieg partii od początku do końca. Seta skończyła kiwka Pauli Vincourovej, a łodzianki cieszyły się ze zwycięstwa 25:15.

Trzeci set był dla gospodyń ostatnią szansą, ale były one w stanie sprostać łodziankom tylko do pierwszej przerwie technicznej. Między przerwami Budowlane pozwoliły rywalkom jedynie na zdobycie czterech punktów i prowadziły 16:10. A później kolejny raz w tym meczu zdeklasowały rywalki, wygrywając do 18.

Rywalizacja w 1. rundzie play-off o miejsca 5-8 toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz odbędzie się 9 kwietnia w Łodzi. Gdyby wygrał je Aluprof, dzień później drużyny zmierzą się w Atlas Arenie po raz trzeci. Wcześniej łodzianki zagrają w turnieju finałowym Pucharu Polski, który w najbliższy weekend odbędzie się w Kaliszu. W środę Budowlane poznają swojego rywala, ale można założyć, że będzie nim najmocniejszy polski zespół Chemik Police, który w ćwierćfinale walczyć będzie we własnej hali z ligowym słabeuszem Developresem SkyRes Rzeszów.

Aluprof Bielsko-Biała – Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 15:25, 18:25)