Siatkarki Enei Energetyka nie wygrały w Tarnowie nawet seta, ale to nie był mecz do jednej bramki. Kaliszanki sprawiły sensację w Łodzi

Weronika Fojucik (nr 15) była najlepszą zawodniczką Enei Energetyka w starciu z liderem z Tarnowa tarnownaszemiasto.pl
Zawodniczki Enei Energetyka w meczu na szczycie I ligi nie sprostała tarnowiankom. Sobotnie starcie pokazało jednak, że lider jest do ugryzienia.

Przez trzy sety podopieczne Marcina Patyka toczyły z gospodyniami bardzo wyrównany bój, choć częściej na prowadzeniu był zespół PWSZ Tarnów.

W ostatniej piłce pierwszego seta, mimo że wcześniej obroniły dwa setbole, poznanianki popełniły błąd podwójnego odbicia. W drugiej partii z kolei zawiodła Dagmara Dąbrowska, którą wstawił do składu za Agatą Plagę, trener energetycznych dziewczyn. Natomiast w trzeciej odsłonie spotkania kryzys przeżywała atakująca Paulina Reiter. Inna sprawa, że kryzys przez cały mecz przeżywali sędziowie, mając problemy z prawidłową oceną ataków i zagrywek poznańskiego zespołu.

Warto jeszcze powiedzieć kilka słów o tarnowiankach. Konfrontacja z Eneą Energetykiem nie potwierdziła przedsezonowych opinii, że w PWSZ stworzono „dream team”. Śmiem twierdzić, że bez MVP sobotniego starcia, czyli doświadczonej na parkietach I ligi Adrianny Kukulskiej, gospodarze tego meczu by nie wygrali.

W Tauron Lidze ŁKS Łódź sensacyjnie przegrał z Energą MKS Kalisz 1:3, a MVP meczu została niedawno goszcząca w Poznaniu, Aleksandra Dudek. To głównie ona i Karolina Drużkowska zapracowały na trzy punkty dla kaliszanek.

Wreszcie na parkiecie we Wrześni pomarańczowi postawili się liderowi z Bielska Białej, ale mimo ambitnej postawy Krispolu całą pulę zgarnęła ekipa gości.

I liga siatkarek: Roleski PWSZ Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:0 (26:24, 25:21, 25:22)
Inne wyniki: Wieżyca Stężyca – BAS Białystok 3:0, Stal Mielec – Libero Aleksandrów 3:0, San-Pajda Jarosław – Karpaty Krosno 3:1, AZS AWF Warszawa – Częstochowianka 0:3, LOS Nowy Dwór – SMS Szczyrk 3:0, Płomień Sosnowiec – Solna Wieliczka 3:1. Kolejność: PWSZ Tarnów 35 pkt 2. Stal Mielec 29 pkt,... 6. Enea Energetyk 23 pkt.

Tauron Liga siatkarek: ŁKS Łódź – Energa MKS Kalisz 1:3 (19:25, 17:25, 25:17, 16:25)
Inne wyniki: BKS Bielsko-Biała – Developres Rzeszów 2:3, Pałac Bydgoszcz – Radomka 1:3, Joker Świecie – Budowlani Łódź 0:3, Volley Wrocław – Legionovia (poniedziałek, godz. 20.30, relacja w Polsacie Sport)

I liga siatkarzy: Krispol Września – BBTS Bielsko-Biała 1:3 (23:25, 25:20, 21:25, 22:25)