Siatkarki Enei Energetyka Poznań kończą rok w dobrych humorach i zapowiadają walkę o wygranie I ligi

MVP sobotniego meczu, Weronika Fojucik i cżłonek zarządu Enei Energetyka, Piotr Bral Piotr Rychter/lepszypoznan.pl
Twierdza Enei Energetyka w hali UAM nie padła w sobotnim meczu z Płomieniem, ale o trzy punkty wcale nie było poznaniankom łatwo.

Wystarczy powiedzieć, że po pierwszym secie, wygranym na przewagi, gospodyniom przytrafiła się potężna zapaść, bo w drugiej partii straciły 14 punktów z rzędu. Z jednej strony był to potężny cios, a z drugiej strony energetyczne dziewczyny pokazały, że potrafią wyjść z opresji.

W kolejnych dwóch partiach nie brakowało zwrotów akcji i sędziowskich kontrowersji, ale ostatecznie to poznanianki były górą. W ich szeregach wyróżniły się MVP meczu, Weronika Fojucik i Paulina Reiter, której nie drżała ręka w końcówkach setów.

– Plusem na pewno jest to, że zwyciężyłyśmy za trzy punkty, bo nasza gra pozostawiała momentami wiele do życzenia. Będę krytyczna wobec siebie i koleżanek, bo wiem, że stać nas na dużo więcej. W przerwie świątecznej i noworocznej mamy w planie treningi i sparingi. Po nich wracamy do ligowego rywalizacji po to, żeby wygrać wszystkie mecze i I ligę – odważnie zadeklarowała kapitan Enei Energetyka, Weronika Fojucik.

Natomiast Energa MKS Kalisz przegrała z Developresem Rzeszów 1:3 (17:25, 18:25, 27:25, 14:25) w meczu Tauron Ligi. MVP spotkania została Anna Stencel, kiedyś zawodniczka Enei PTPS Piła. Kaliszanki przebudziły się w trzecim secie, głównie za sprawą Aleksandry Dudek. Ciekawostką meczu było wystawienie na pozycji środkowej, nominalnej atakującej Oriany Miechowicz.

I liga siatkarek: Enea Energetyk Poznań – Płomień Sosnowiec 3:1 (26:24, 14:25, 26:24, 25:23)
Inne wyniki: Wieżyca Stężyca – Solna Wieliczka 2:3, Częstochowianka – SMS Szczyrk 3:0, Karpaty Krosno – AZS AWF Warszawa 3:1, Libero Aleksandrów – San-Pajda Jarosław 0:3, BAS Białystok – Stal Mielec 0:3.
Kolejność: PWSZ Tarnów 35 pkt 2. Stal Mielec 32 pkt,... 5. Enea Energetyk 26 pkt.
Tauron Liga siatkarek: Energa MKS Kalisz – Developres Rzeszów 1:3 (17:25, 18:25, 27:25, 14:25)
Inne wyniki: Legionovia – Pałac Bydgoszcz 3:1, Budowlani Łódź – Volley Wrocław 3:0, ŁKS Łódź – Radomka (poniedziałek, godz. 17.30, relacja w Polsacie Sport).
I liga siatkarzy: SMS Spała –Krispol Września 0:3 (18:25, 17:25, 23:25)