Siatkarki Enei Energetyka Poznań zgarnęły całą pulę na parkiecie w stolicy. Dla poznanianek mecz z beniaminkiem nie był jednak spacerkiem

Siatkarki Enei Energetyka Poznań odniosły drugie zwycięstwo z rzędu i awansowały na trzecią pozycję w tabeli I ligi Robert Wozniak
Siatkarki Enei Energetyka w tym sezonie hartują się w boju i zwłaszcza w meczach wyjazdowych pobierają naukę w szkole charakterów. W sobotę podopieczne Marcina Patyka wybrały się do hali beniaminka, AZS AWF Warszawa. Jak ktoś spojrzy na wynik spotkania, czyli 3:1 (25:18, 25:27, 25:20, 25:15) dla poznanianek, pomyśli sobie, że nie była to trudna przeprawa dla przyjezdnych, bo z wyjątkiem małej zadyszki w drugim secie pewnie kontrolowały przebieg spotkania. Nic bardziej mylnego...

W trzecim secie gra energetycznych dziewczyn nie była bowiem olśniewająca. W środkowej fazie seta zespół gości miał kilkupunktową przewagę, ale ambitne akademiczki doprowadziły do remisu 18:18. Trener Patyk ratował się czasem i nadzieją, że w końcówce jego armaty odpalą. I rzeczywiście skuteczność w ataku się poprawiła, ale jeszcze ważniejsze było to, że kompletnie wybite z rytmu zostały rywalki, które zaczęły popełniać błędy we wszystkich elementach gry. W ten sposób stołeczne siatkarki oddały końcówkę trzeciej partii, a po następnym kwadransie kolejnego seta i tym samym zapewnił naszym dziewczynom radosny powrót do Poznania.

Warto podkreślić, że sporo czasu na ławce rezerwowych spędziły najbardziej doświadczone zawodniczki Enei Energetyka, czyli Weronika Fojucik i Emilia Oktaba. Wyróżniły się natomiast Dagmara Dąbrowska, zazwyczaj zmienniczka Martyna Szczepuła i „odkurzona” przez trenera po dwóch ostatnich meczach, Agata Plaga.

Tymczasem inny wielkopolsko-stołeczny pojedynek stoczyli siatkarze we Wrześni. Miejscowy Krispol przegrał z Legią Warszawa 1:3 (20:25, 25:21, 27:29, 16:25) w meczu 11. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn. MVP spotkania został Arkadiusz Żakieta.

Wrześnianie na jedenaście rozegranych spotkań w sześciu cieszyli się ze zwycięstwa. Przed pierwszym gwizdkiem zajmowali wysokie 8. miejsce. Kilka dni temu gospodarze w bardzo dobrym stylu pokonali na wyjeździe Mickiewicza Kluczbork, dopisując do swojego konta komplet punktów.

Legioniści z kolei mimo, że są beniaminkiem rozgrywek spisują się bardzo dobrze.

Początek spotkania był wyrównany 3:3. Warszawianie stopniowo zaczęli budować swoją przewagę (9:7). W pewnym momencie to legioniści zaczęli kontrolować sytuację na boisku. Pomarańczowi wyciągnęli wnioski z porażki i już od początku zbudowali sobie sporą przewagę (3:1 i 10:7) w drugim secie. Jednak przyjezdni nie mieli zamiaru składać broni (10:10 i 12:12). Gospodarze jednak na nowo budowali przewagę (17:14 i 21:18), która dała im zwycięstwo. Seta zakończył as Mateusza Lindy.

W końcówce następnej partii toczyła się zacięta gra o każdy punkt (23:22). Więcej zimnej krwi zachowali jednak gości. W kolejnym secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 9:9. Potem siatkarze z Warszawy stopniowo budowali swoją przewagę. Spotkanie zakończył as serwisowy Jakuba Abramowicza.

I liga siatkarek: AZS AWF Warszawa – Enea Energetyk Poznań 1:3 (18:25, 27:25, 20:25, 15:25)
Inne wyniki: Wieżyca Stężyca – Libero Aleksandrów Łódzki 0:3, BAS Białystok – Karpaty Krosno 0:3, Stal Mielec – Częstochowianka 2:3, SMS Szczyrk – Solna Wieliczka 2:3, PWSZ Tarnów – Płomień Sosnowiec 3:1. Kolejność: 1. PWSZ 29 pkt, 2. Stal 23 pkt, 3. Enea Energetyk 20 pkt.
Tauron Liga siatkarek: Energa MKS Kalisz – BKS Bielsko-Biała 2:3 (25:16, 12:25, 25:18, 23:25, 5:15) , Budowlani Łódź – Pałac Bydgoszcz 3:0, Chemik Police – Joker Świecie 3:0.
I liga siatkarzy: Krispol Września – Legia Warszawa 1:3 (20:25, 25:21, 27:29, 16:25)
Inne wyniki: Avia Świdnik – Mickiewicz Kluczbork 3:2, KPS Siedlce – Norwid Częstochowa 2:3, Chrobry Głogów – Gwardia Wrocław 0:3, AZS AGH Kraków – SMS Spała 3:2, ZAKSA Strzelce Opolskie – BBTS Bielsko-Biała 3:2, Olimpia Sulęcin – MKS Będzin 3:2. Kolejność: 1. BBTS 26 pkt, 2. Gwardia 24 pkt... 9. Krispol 18 pkt.