Siatkarki Enei Energetyka wracają ze Świecie z punktem. Joker przerwał ich zwycięską passę, która skończyła się na 11 wygranych z rzędu

W bloku poznanianki zagrały poprawnie, ale w innych elementach poniżej poziomu z ostatnich spotkań Fot. Sportowy-Poznan.pl
Nie będzie dwunastego z rzędu zwycięstwa Enei Energetyka Poznań w rozgrywkach I ligi siatkarek. Podopieczne Marcina Patyka po zaciętym boju w sobotę przegrały na parkiecie lidera. Joker Świecie wygrał 3:2 i powiększył przewagę w tabeli nad poznaniankami. Tym na osłodę pozostał punkt i świadomość, że ekipa, która jest zmorą naszych siatkarek w ostatnich sezonach jest jak najbardziej do pokonania przy lepszej skuteczności atakujących.

W meczu na szczycie początek należał do gospodyń, ale już w końcówce pierwszej partii wicelider napędził stracha mistrzowi I ligi w poprzednim sezonie. W drugim secie poznanianki złapały wiatr w żagle i rozbiły Jokera w puch. W trzeciej odsłonie to znów jednak inicjatywa należała do miejscowych. Wojnę nerwów ponownie w ostatniej fazie trzeciej partii znów wygrały siatkarki ze Świecia i to one też prowadziły na początku kolejnej odsłony spotkania. W jej środkowej fazie udało się jednak Enei Energetykowi złamać opór rywala i dzięki temu kibice byli świadkami tie-breka. W nim niepodzielnie rządził już jednak Joker, który miał lepszy blok i atak.

Po drugiej stronie siatki zabrakło armat. Za często myliły się Joanna Sikorska i Aleksandra Omelaniuk, a Adrianna Muszyńska cały mecz przestała w kwadracie dla rezerwowych. Niewiele już też była w stanie zdziałać Kinga Dybek, która skończyła kilka kluczowych piłek w newralgicznych momentach czwartego seta.

I liga siatkarek: Joker Świecie - Enea Energetyk Poznań 3:2 (25:23, 11:25, 26:24, 21:25, 15:7)