Siatkarki Enei PTPS nie wywalczą Pucharu Polski. Enea Energetyk wygrywa po raz drugi w MP. Energa MKS górą w Tarnowie. Porażka Krispolu

Z przyjęciem w sobotnim meczu problemy miała nie tylko Karolina Różycka z Enei PTPS Fot. Archiwum LSK
Siatkarki Enei PTPS Piła miały szansę zagrać po dziesięciu latach przerwy w finale Pucharu Polski. Niestety w sobotnim półfinale turnieju w Nysie nie sprostały drużynie ŁKS. Łodzianki pokonały podopieczne Jacka Pasińskiego 3:1 (25:22, 18:25, 26:24, 27:25)

W trzecim secie poważnej kontuzji doznała podstawowa rozgrywająca ŁKS, Lucie Muhlsteinova. Czeszkę zniesiono z parkietu na noszach. Wydawało się, że osłabione łodzianki stracą impet i skuteczność w ataku. Nic takiego się jednak nie stało. Po przegranej trzeciej partii pilanki włączyły jednak piąty bieg i były blisko tie-breaka (prowadziły już 21:16). W końcówce czwartego seta miały jednak problemy z kończeniem ataków i ostatecznie uległy wyżej notowanym rywalkom (ŁKS jest wiceliderem ekstraklasy).

- Żałuję, że nie doprowadziłyśmy do tie-breaka. Rywalki mają w swoim składzie "armaty", więc kontuzja rozgrywającej nie pokrzyżowała im tak bardzo szyków. My próbowałyśmy zatrzymać łodzianki blokiem, ale robiłyśmy to za rzadko - tłumaczyła Agata Babicz, przyjmująca pilskiego zespołu.

MVP meczu wybrano Izabelę Kowalińską, atakującą ŁKS. Pilanki otrzymały puchar za udział w turnieju finałowym PP.

W drugim półfinale Budowlani Łódź wygrali z pierwszoligową Radomką 3:1. W niedzielnym finale o godz. 14.45 dojdzie więc do derbów Łodzi (relacja w Polsacie Sport). Mecz o trzecie miejsce nie jest rozgrywany.

Z kolei w drugim dniu turnieju półfinałowego MP juniorek, rozgrywanego w hali przy Bukowskiej w Poznaniu, miejscowa Enea Energetyk pokonała Budowlanych Łódź 3:2. W drugim sobotnim spotkaniu Wola Warszawa zwyciężyła również po tie-breaku BKS Bielsko-Biała. Po dwóch dniach na prowadzeniu w tabeli są poznanianki przed łodziankami. Obie ekipy nie są jeszcze jednak pewne awansu. O wszystkim rozstrzygną dopiero niedzielne pojedynki. O godz. 12 gospodynie zagrają z siatkarkami ze stolicy.

W I lidze rozgrywano natomiast mecze play-off. W starciu PWSZ Tarnów z Energą MKS Kalisz doszło do trzeciego tie-breaku. Na parkiecie w Tarnowie piątą partię do 11 wygrały kaliszanki i one objęły prowadzenie 2:1 w konfrontacji do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie w hali PWSZ w niedzielę o godz. 17.

Wreszcie od gładkiej porażki 0:3 w Częstochowie rozpoczęli rywalizację w II rundzie play-off siatkarze APP Krispolu Września. W rywalizacji do dwóch zwycięstw akademicy prowadzą 1:0. Teraz zmagania przeniosą się do Wrześni. W drugim półfinale Lechia Tomaszów Mazowiecki ograła u siebie AZS AGH Kraków 3:1.