Siatkarki Nafty zagrają o dziewiąte miejsce! Pilanki wygrały mecz-horror z Developresem w Rzeszowie

Siatkarki Nafty Piła przegrały wprawdzie w Rzeszowie 2:3, ale wygrały złotego seta i w meczu o miejsce dziewiąte w OrlenLidze zmierzą się z KSZO Ostrowiec.

Podopieczne trenera Łukasza Przybylaka wygrały drugiego i trzeciego seta. W tym momencie było już pewne, że pilanki doprowadzą co najmniej do decydującego seta w konfrontacji z rzeszowiankami. Ten fakt nie podziałał mobilizująco na ekipę gości, bo czwarta i piąta partia zostały wygrane przez miejscowe z uśmiechem na ustach. Na szczęście w złotym secie Nafta nie dała szans rywalkom i po raz kolejny pokazała, że nawet w słabym sezonie można wykazać się hartem ducha.

Z kolei w meczu finałowym ekstraklasy Chemik Police po piątkowej porażce w sobotę zaczął spotkanie od kolejnej wpadki, czyli wysokiej porażki w pierwszym secie. Jak się później okazało, to był jednak zimny prysznic dla mistrzyń Polski. W kolejnych partiach Atom nie miał już nic do powiedzenia i na kolejną odsłonę finału przeniesie się do Sopotu z wynikiem rywalizacji 1:1.
Natomiast w I lidze siatkarek Zawisza Sulechów przypieczętował pierwsze miejsce trzecim zwycięstwem nad ŁKS w Łodzi. Sulechowianki w całej rywalizacji nie straciły nawet seta.

Więcej emocji jest za to w półfinale na zapleczu ekstraklasy siatkarzy. Pogromcy Krispolu Września, zawodnicy Victorii Wałbrzych, nie wykorzystali w niedzielę wielkiej szansy i nie zamknęli zmagań w parze ze Ślepskiem Suwałki. Zdeterminowani goście zwyciężyli 3:1 i tym samym zaprosili beniaminka na piąte spotkanie do Suwałk. Na zwycięzcę czeka już Stal AZS Nysa.

Developres Rzeszów – Nafta Piła 3:2 (25:19, 19:25, 23:25, 25:16, 15:10), złoty set: 6:15
Developres: Budzoń, Głaz, Mucha, Śliwińska, Nowakowska, Hawryła, Borek (libero) oraz K.Filipowicz, P.Filipowicz.
Nafta: Nadziałek, Wawrzyniak, Raczyńska, Krawulska, Milovic, Jarmoc, Pauliukouskaya oraz Archangielska, Konieczna, Sobczak.
Pierwszy mecz: 2:3.
Pozostałe wyniki w OrlenLidze: (finał) Chemik Police – Atom Trefl Sopot 1:3 i 3:1 (stan rywalizacji 1:1), (o 3. miejsce) Muszynianka – Impel Wrocław 3:0 (1:0), I liga siatkarzy: (o miejsca 1-4) Victoria Wałbrzych – Ślepsk Suwałki 3:0 i 1:3 (2:2), I liga siatkarek: (o miejsca 1-2) ŁKS Łódź – Zawisza Sulechów 0:3 (0:3)