Radosław PatroniakZaktualizowano
Drużyna SKF Forex Politechniki Poznańskiej po niesamowitym meczu w III lidze
Drużyna SKF Forex Politechniki Poznańskiej po niesamowitym meczu w III lidze Fot. Archiwum SKF Politechnika Poznańska
Derbowe spotkanie w Poznaniu decydowało o brązowym medalu w rozgrywkach trzeciej ligi siatkarek. Poznanianki zaczęły dobrze i niesione fanatycznym dopingiem kibiców wygrały w nerwowej końcówce 27:25 obejmując prowadzenie w spotkaniu 1:0.

Drugi set to znów zacięta walka i zmienne emocje pod siatką w Poznaniu.

Ostatecznie głowy siatkarek z Poznania się zagotowały i drużyna z Jarocina zasłużenie wygrała 26:24 wyrównując na 1:1.
Kolejna partia to fatalny set w wykonaniu gospodyń i pewna wygrana siatkarek z Jarocina 25:16, które w tym momencie objęły prowadzenie w spotkaniu 2:1.
Czwarty set spotkania w Poznaniu na zawsze przejdzie do legendy. Poznanianki walczyły bardzo ambitnie, a przyjezdne nie zamierzały odpuszczać co zwiastowało wielkie emocje i tak właśnie było w hali Politechniki. Poznanianki obroniły pięć meczboli, aby wygrać 31:29 i wyrównać na 2:2.

Decydujący set przebiegał pod dyktando Poznania. Początek to 5:1, a dalej siatkarki z Poznania kontynuowały dobrą grę i po niesamowitym horrorze wygrały spotkanie o brąz 3:2!

Ogromną rolę w sukcesie zespołu odegrali kibice, którzy wsparli siatkarki niesamowitym dopingiem! – dziękujemy!!!

Trener Zbigniew Wożniak o meczu w Poznaniu:
Dziękuję zawodniczkom za mega serce w spotkaniu. Dziękuję rodzicom i kibicom za zaangażowanie w spotkanie. Jestem bardzo dumny z postawy mojego zespołu. Dziś towarzyszyły nam wielkie emocje, które poprowadziły Nas do wygranej! Bardzo fajny wieczór za Nami w hali Politechniki - podsumował trener Zbigniew Woźniak.

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska – TKS Siatkarz Jarocin 3:2(27:25, 24:26, 16:25 31:29 15:9)
Skład SKF: Grudzińska(c), Weber, Olejniczak, Łopatka, Pigłowska, Klimek, Maciejewska(l) oraz: Szymczykowska, Matyjaszyk, Maciejewska, Szymańska, Drewicz, Czaplicka(l).
Trener: Zbigniew Woźniak.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

polecane: Flesz: otyłość zabija Polaków, problem rośnie i dotyczy nastolatków

Materiał oryginalny: Siatkarki SKF Forex Politechnika Poznańska z brązowym medalem w III lidze po wygranej z Siatkarzem Jarocin - Głos Wielkopolski