Siatkarki SKF Politechnika Poznańska wygrały derbowe spotkanie

Tak cieszyły się siatkarki SKF z wygranej nad Alexasem Turek
Tak cieszyły się siatkarki SKF z wygranej nad Alexasem Turek Fot. Archiwum SKF Poznań
Po ostatniej kolejce II ligi siatkarek powody do zadowolenia miały zawodniczki SKF Politechnika Poznańska, które wygrały derbowe spotkanie z Alexasem Turek 3:1.

Spotkanie w Poznaniu zgromadziło liczną ilość fanów, którzy dopingowali poznańskie siatkarki. Przed spotkaniem na wniosek organizatorów odbyła się minuta ciszy dla upamiętnienia zmarłego prezesa WZPS, Damiana Gapińskiego.

Podopieczne Przemysława Wodzienia zaczęły z animuszem i wyglądało to dobrze. Jednak środek seta od stanu 13:15 należał do zespołu przyjezdnych, które wygrały 25:18 po bardzo dobrej grze w swoim wykonaniu.

Drugi set to zmiana koncepcji gry w ustawieniu zespołu z Poznania. Siatkarki z Poznania zaczęły zmiennie, ale wygrały 25:20.

Kolejna partia miała być tą, która przełamie szalę wygranej na stronę poznańskich zawodniczek. Zaczęło się od 1:6, ale potem było po 9. Dalej trwały wymiany, które wyprowadziły poznanianki na prowadzenie i finiszowaliśmy z pewną wygraną 25:22, choć przy stanie 22:16 trafił się miejscowym przestój.

Kolejny set to na początku 4:1 i 4:4, a potem prowadzenie gospodarzy 19:12. Ostatecznie SKF zwyciężył 25:16.

Trener Wodzień wyciągnął wnioski z poprzednich spotkań swojej ekipy i tym razem podejmował szybkie i trafione decyzje, korygując ustawienie swojego zespołu. Oczywiście można polemizować z częścią decyzji, ale zwycięzców się nie sądzi.

Na bardzo wysokim poziomie spotkanie rozegrała rozgrywającą Julia Gapik, znakomicie wspomagana przez Łucję Bińczycką.

To zasługa skrzydłowych w gronie, których Sandra Pierzchała i Paulina Pachurka rozegrały kapitalne spotkanie, bardzo mocno przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu.

Karolina Kohut zaczęła na jednej pozycji, a kończyła na innej wspomagając zespół tam, gdzie tego potrzebował przyczyniając się do wygranej.

Zwycięstwo zespół zadedykował obchodzącej urodziny Annie Gudowicz, która również miała wkład w wygraną.

Libero zespołu to mająca zawsze dużo na głowie Joanna Przybylska i debiutująca Łucja Koziorowska. Pierwsza potwierdziła, że może pomóc zespołowi, a druga zadebiutowała bardzo obiecująco.

II liga siatkarek:
SKF Politechnika Poznańska Poznań – Alexas Turek 3:1 (18:25, 25:20, 25:22, 25:16)

Skład SKF: Pierzchała(c), Kohut, Gudowicz, Pachurka, Gapik, Halczak, Przybylska(l) oraz: Bińczycka, Kwiatek, Koziorowska(l), Bukowiecka, Turek.

Trener: Przemysław Wodzień