Siatkarki SKF Politechnika Poznańska wygrały złotego seta i zajęły trzecie miejsce w II lidze

Siatkarki SKF Politechnika Poznańska miały po ostatnim meczu w tym sezonie powody do zadowolenia Fot. Adrian Wykrota
SKF Politechnika Poznańska w debiutanckim sezonie w drugiej lidze zajął trzecie miejsce.

Spotkanie w Poznaniu było rewanżowym za potyczkę w Stargardzie, przegraną przez poznanianki 0:3. Zgromadzona w Poznaniu publiczność była świadoma, że tylko wygrana 3:0 lub 3:1 w rewanżu daje nadzieję miejscowym siatkarkom na zajęcie miejsca na podium.

Poznańskie zawodniczki do spotkania przystąpiły znakomicie zmotywowane mentalnie przez trenerów co sprawiło, że od początku ruszyły do ataku. W pierwszej odsłonie siatkarki Politechniki prowadziły od początku do samego końca, aby wygrać w pełni zasłużenie 25:19. Druga odsłona miejscowej drużynie wyszła jeszcze lepiej. Ataki i obrony Pachurki i Pierzchały, wystawa Gapik, wsparta dobrą, a momentami bardzo dobrą grą Halczak i Kohut, a wszystko to wsparte spotkaniem życia Radzewicz, która miała ponad 80 procent skuteczności w ataku zostało scementowane grą libero. Przybylska rozegrała bardzo dobre spotkanie w hali Politechniki.

Wygrana 25:15 w pełni oddaje przebieg seta w, którym miejscowe zdemolowały przyjezdne ze Stargardu wynikiem 25:15.
Trzecia odsłona ku uciesze miejscowych fanów zaczęła się znakomicie. SKF Politechnika prowadziła 9:3 i skuteczny rewanż za porażkę wstrzymał przypadkowy uraz Pachurki. Po tym wydarzeniu miejscowe pozbierały się dopiero od stanu 12:12.
Kolejne fragmenty spotkania to wymiana cios za cios. Przy stanie 23:22 KS Spójnia zdobywa dwa punkty i jest o krok od wygrania seta. Podopieczne duetu Gapik/Woźniak bronią się jednak bardzo dzielnie i przy stanie 25:24 wychodzą na prowadzenie, aby kilka chwil później wygrać 26:24.

W całym spotkaniu poznanianki wygrały 3:0, co sprawiało, że do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był złoty set. Tego seta miejscowe zaczęły znakomicie prowadząc 4:2 i 9:7. W dalszej części seta bardzo dobra gra poznanianek i wymuszone na rywalkach i błędy sprawiają, że akademiczki wychodzą na prowadzenie 14:11, a tego nie można już było przegrać. Kilka chwil później 15:11 i taniec radości na parkiecie.

SKF Politechnika Poznańska – KS Spójnia Stargard 3:0 (25:19, 25:15, 26:24) złoty set 15:11

Skład SKF: Pierzchała(c), Pachurka, Kohut, Halczak, Radzewicz, Gapik, Przybylska(libero) oraz: Szczurek(libero).
Trenerzy: Damian Gapik i Zbigniew Woźniak.