Siatkarze Enei Energetyka Poznań przegrali w derbach z Jokerem Piła 1:3. Mieszanka rutyny z młodością zajmuje piąte miejsce w II lidze

Siatkarze Enei Energetyka występują na drugoligowych parkietach już drugi sezon
Siatkarze Enei Energetyka występują na drugoligowych parkietach już drugi sezon Piotr Rychter/lepszypoznan.pl
Na "Chwiałce" w Poznaniu zostało rozegrane spotkanie 2 ligi siatkówki mężczyzn. Enea Energetyk Poznań zmierzył się z KPS Stalpro Joker Powiat Pilski.

Enea Energetyk Poznań rozwija siatkówkę na każdym poziomie, we wszystkich kategoriach wiekowych. Zespół drugoligowych siatkarzy to połączenie wychowanków Energetyka z doświadczonymi siatkarzami, którzy dołączyli do poznańskiego klubu. Zawodnicy mają za sobą pięć rozegranych meczów i zajmują piąte miejsce w tabeli.

Sobotnie derby Wielkopolski rozstrzygnięte zostały na korzyść drużyny z Piły. W pierwszym i drugim secie tempo gry narzucili przyjezdni i pokonali energetycznych do 12 i 23. W trzeciej odsłonie meczu mogliśmy zobaczyć spektakularne siatkarskie widowisko. Energetyczni weszli w set zdeterminowani i rozpoczęli set punktowymi akcjami po kapitalnym rozegraniu Tymona Majewskiego–Nowaka. Końcówka seta była popisem energetycznych w bloku. Trzy przysłowiowe „ściany” dały siatkarzom z Poznania prowadzenie 23:19 i ostatecznie wygraną seta do 21. W czwartym secie kropkę na „i” postawili siatkarze z Piły i cieszyli się z wygranej 3:1.

Następny mecz domowy odbędzie się 13 listopada z Aniołami Toruń, czyli z drużyną od pewnego wspieraną przez słynnego Wilfredo Leona.

Głównym sponsorem klubu Enea Energetyk Poznań jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 2 ligi siatkówki mężczyzn klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz współpracy partnerów na czele z Catering dietetyczny Royal Cook.