Siatkówka: Cenne zwycięstwo SKF Forex Politechnika Poznańska...

Siatkówka: Cenne zwycięstwo SKF Forex Politechnika Poznańska nad Orłem Malbork

Poznański zespół kończy rok efektownym i cennym zwycięstwem nad sąsiadem w tabeli II ligi ©Fot. Archiwum SKF Forex

Spotkanie drugoligowych drużyn siatkarek w Poznaniu było bardzo ważne dla obu ekip. Poznanianki do meczu przystąpiły z jednopunktową przewagą nad rywalkami, ale i dwoma meczami więcej w tabeli od rywalek.

Pierwszy set to katastrofalna postawa zespołu Damiana Gapika. Poznańska drużyna ilością błędów w tej partii mogłaby obdzielić kilka spotkań.

Wygrana Orła Malbork 25:12 oddaje w pełni przebieg seta w, którym Poznańskiej ekipie nie wyszło nic.

W przerwie pomiędzy setami kibice miejscowego zespołu zastanawiali się co dalej, a największą nadzieją na poprawę było to, że po prostu gorzej zagrać się nie da. Bardzo ważną pracę na ławce wykonał trener Damian Gapik, który potrafił podjąć trafne i celne decyzje, które odmieniły losy spotkania.

Początek drugiej partii pokazał, że drużyna z Poznania otrząsnęła się już z początkowego paraliżu wywołanego stawką spotkania i zaczęła grać. Seria dobrych obron, skutecznych kontr oraz tak oczekiwanej boiskowej walki daje wiarę, że losy meczu można odwrócić. Poznańskie siatkarki nastawione na plus przez swojego trenera Damiana Gapika w drugim secie zagrały o wiele lepiej i wygrały 25:20 pokazując, że posiadają spore możliwości do walki z rywalkami.

25:20 i w całym spotkaniu 1:1.

Trzeci set był najbardziej zacięty w całym spotkaniu. Poznanianki długo prowadziły, ale w końcówce dały się dogonić rywalkom, aby skutecznie finiszować w grze na przewagi i wygrana 26:24 wyprowadziła je na prowadzenie w spotkaniu 2:1.

Taki stan rzeczy dał ekipie z Poznania potrzebny luz. Czwarty set przebiegał pełni pod dyktando gospodyń z Poznania, które finiszowały z pewną wygraną 25:19 i zasłużonym zwycięstwem w spotkaniu "za sześć punktów" 3:1.

To było bardzo ważne spotkanie dla obu ekip. Poznańskie siatkarki zaczęły mecz źle, ale skutecznie potrafiły wrócić do meczu.

Bardzo dobre zmiany dały rezerwowe, które w szczególności w trzecim secie pomogły w utrzymaniu odbioru.

Kapitalne zawody w ataku rozegrała Karolina Kohut, a cały zespół pozostawił na boisku masę serca, które poprowadziło je do zwycięstwa, które było drużynie z Poznania bardzo mocno potrzebne.

SKF Forex Polska Politechnika Poznańska - Golden Orzeł Malbork 3:1(12:25, 25:20, 26:24, 25:19)