Siatkówka: Energetyczne dziewczyny po szalonym meczu pokonały MKS Dąbrowa Górnicza i zostały liderem I ligi! Inauguracja LSK dla łodzianek

Środkowa Enei Energetyka, Katarzyna Urbanowicz została wybraną MVP piątkowego spotkania Fot. Waldemar Wylegalski
W Pile zainaugurowano w piątek sezon LSK. W Poznaniu natomiast energetyczne dziewczyny z Enei Energetyka ograły bez straty seta niepokonany MKS Dąbrowa Górnicza i zostały liderem I ligi!

W Pile zaczęło się sensacyjnie, bo od wygrania pierwszego seta przez zawodniczki Enei PTPS, choć łodzianki prowadziły już 5:1. Potem jednak pilanki zmiażdżyły rywalki blokiem. W ten sposób zdobyły aż osiem punktów. W rolach głównych występowały atakujące miejscowych, czyli Greczynka Olga Strantzali i Azerka Marharyta Azizowa. Po drugiej stronie siatki w największym szoku były Serbka Jovana Brakocevic i Julia Twardowska, bo to one najczęściej nadziewały się na pilskie „czapy”.

W drugiej partii role się odwróciły. To łodzianki były lepsze w bloku i zagrywce, choć w drugiej części seta też złapały zadyszkę. Ostatecznie to one jednak miały więcej argumentów i doprowadziły do wyrównania stanu meczu. W kolejnych dwóch odsłonach pojedynku zdobywczynie Pucharu Polski złapały już właściwy rytm i wypunktowały Eneę PTPS.

Na poznańskiej „Chwiałce” też gospodynie rozpoczęły z wysokiego C, bo po atomowych atakach Izabelli Rapacz i Klaudii Świstek wyszły na prowadzenie 10:7. Potem je powiększyły, by w końcówce nieco roztrwonić przewagę.

Poznanianki w drugiej partii poszły za ciosem i błyskawicznie objęły prowadzenie 6:2. Dobrze znany w Wielkopolsce trener MKS, Adam Grabowski, próbował zmobilizować swoje dziewczyny, ale nasze siatkarki, niesione gorącym dopingiem publiczności, nic sobie z tego nie robiły i konsekwentnie punktowały ekipę gości. Świetnie spisywała się Karolina Różycka, podobnie zresztą jak Aleksandra Pasznik.

W trzeciej odsłonie spotkania poznanianki nie spuściły z tonu i bardzo szybko wyszły na prowadzenie 13:5. Niepokonany MKS mógł się więc czuć jak wyliczony do ośmiu bokser. Niestety w końcówce znów były wielkie emocje (19:19) i coraz lepsza gra MKS. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń, a konkretnie do naszej bombardierki zza oceanu, czyli Izzy Rapacz.

LSK: Enea PTPS Piła – Grot Budowlani Łódź 1:3 (25:16, 20:25, 19:25, 22:25)
Energa MKS Kalisz – BKS Bielsko-Biała (sobota, godz. 18.30)
I liga kobiet: Enea Energetyk Poznań – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:22, 25:23, 30:28)
Wyniki losowania grup Ligi Mistrzyń w Budapeszcie:
Grupa C: Igor Gorgonzola Novara, RC Cannes, Minczanka Mińsk, Grot Budowlani Łódź/ASPTT Miluza (Francja)
Grupa D: Imoco Volley Conegliano, ŁKS Łódź, Schweriner SC , Savino Del Bene Scandicci
Grupa E: Dynamo Moskwa, Chemik Police, CSM Bukareszt, Fenerbahce Stambuł