Siatkówka: Energetyczne dziewczyny przegrały do zera w Tarnowie i spadły z drugiego na trzecie miejsce w I lidze

Amerykanka Izabella Rapacz nie miała swojego dnia w hali Jedynki PWSZ Tarnów
Amerykanka Izabella Rapacz nie miała swojego dnia w hali Jedynki PWSZ Tarnów Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Pod koniec rundy zasadniczej I ligi siatkarki Enei Energetyka Poznań nie są w najwyższej formie. Podopieczne Marcina Patyka w sobotę przegrały na wyjeździe z Jedynką PWSZ Tarnów 0:3 (19:25, 25:27, 21:25) i spadły z drugiego na trzecie miejsce w tabeli.

Było to pierwsze spotkanie w sezonie, w którym poznanianki nie wygrały nawet seta. Słabo spisywały się w ataku i przyjęciu. Mimo prowadzenia w trzecim secie 17:13 nasze siatkarki nie zdołały przedłużyć spotkania. Dziesięć minut później zmartwione schodziły do szatni. Podobnie jak w kilku ostatnich pojedynkach na parkiecie nie pojawiła się kontuzjowana Karolina Różycka. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej, w najbliższą sobotę o godz. 18, poznanianki podejmą Jokera Świecie i jeśli chcą utrzymać trzecią pozycję, muszą wyjść z tej konfrontacji zwycięsko.