Siatkówka: Krispol przełamał złą passę, KS wciąż bez wygranej

18-letni libero Wiktor Matuszak był mocnym punktem Krispolu w sobotnim meczu
18-letni libero Wiktor Matuszak był mocnym punktem Krispolu w sobotnim meczu Fot. Dawid Spychalski/APP Krispol
Na zapleczu ekstraklasy siatkówki ze zmiennym szczęściem rywalizowały w sobotę nasze zespoły. Siatkarze APP Krispolu Września przerwali passę trzech porażek, a siatkarki KS Murowana Goślina wrócą z Torunia bez zdobyczy punktowej.

Pomarańczowi pokonali u siebie Energę Omis Ostrołęka 3:0 (25:18, 25:22, 25:18). Na pochwały zasługuje m.in. 18-letni wrześnianin Wiktor Matuszak, który stał się podstawowym libero pierwszoligowego zespołu. MVP meczu został natomiast Arkadiusz Olczyk (APP Krispol Września).

Skład wrześnian: Marcin Iglewski, Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Moustapha M’baye, Bartosz Zrajkowski, Arkadiusz Olczyk i Wiktor Matuszak (libero) oraz Adam Banasiak, Łukasz Karpiewski, Błażej Szymeczko, Maciej Kurek.

Z kolei w Toruniu miejscowe Budowlane poradziły sobie z ekipą Piotra Sobolewskiego. Goślinianki zdołały ugrać tylko seta. Torunianki wygrały z nimi 3:1 (25:22, 18:25, 25:22, 25:16). W drużynie gości zadebiutowała Żaneta Baran, która poprzednio grała w Zawiszy Sulechów (mistrz I ligi w poprzednim sezonie wycofał się z rozgrywek).