Siatkówka: Mistrzynie Polski z Polic najlepsze w Turnieju z okazji 100-lecia Niepodległości. Trzecie miejsce dla gospodyń, Enei PTPS Piła

Turniej w Pile był ważnym sprawdzianem dla wszystkich czterech drużyn z LSK
Turniej w Pile był ważnym sprawdzianem dla wszystkich czterech drużyn z LSK Fot. Archiwum Enei PTPS Piła
W Pile zakończył się turniej z okazji 100-lecia Niepodległości. Najlepsze okazały się zawodniczki Chemika Police, pilanki zajęły trzecie miejsce.

Ostatni dzień zmagań w Pile rozpoczął się od meczu Chemika Police z Energą MKS Kalisz. Pierwszy set meczu zdecydowanie był najbardziej wyrównany. Zawodniczki z Kalisza grały z mistrzem Polski jak równy z równym i nie pozwalały rywalką odskoczyć na więcej niż dwa, trzy punkty. W końcówce doświadczenie Chemika okazało się bezcenne i zawodniczki z Polic wygrały do 21. Kolejne dwa sety były zdecydowanie prowadzone pod dyktando Chemika. Mistrzynie Polski wygrały drugiego seta do 11, a trzeciego do 17 i mogły się cieszyć ze zwycięstwa w meczu 3:0. Wygrana z Kaliszem oznaczała, że Chemik Police zwyciężył w całym turnieju w Pile.

W drugim meczu mierzył się zespół Enei PTPS Piła z ŁKS-em Commerecon Łódź. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana. Oba zespoły nie potrafiły wypracować sobie większej przewagi punktowej. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Łodzi i wygrały premierową partię do 22. W dwóch kolejnych setach to łodzianki prowadziły grę i wygrały oba te sety do 16, a cały mecz 3:0. Tym samym ŁKS zajął drugie miejsce w turnieju, a pilanki trzecie.

Na zakończenie turnieju zostały wybrane najlepsze zawodniczki na poszczególnych pozycjach, a także wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary.