Siatkówka: Pałac nie taki ostatni... w starciu z PTPS

Agata Babicz nie tylko dobrze atakowała, ale również świetnie broniła. Do jej poziomu gry nie dostosowały się jednak tym razem jej koleżanki Fot. Archiwum OrlenLigi
Pilanki były murowanym faworytem do wygranej nad ostatnim w tabeli OrlenLigi, Pałacem. Tymczasem bydgoszczanki sprawiły sensację i wygrały 3:0.

W pierwszym secie pilanki przegrywały 3:9 i 17:21, a mimo to mogły tę partię wygrać. W końcówce zabrakło im kończącego ataku i trochę szczęścia. Przy stanie 22:24 przełamała się słabo grająca w pierwszym secie Joanna Sobczak. Huknęła jak z armaty, zdobyła 23. punkt, poszła na zagrywkę i... posłała piłkę w aut.

W drugiej partii pilanki chciały złapać właściwy rytm, ale popełniały za dużo błędów. Grały też „falami”. Kiedy wydawało się, że już znalazły sposób na rywalki, traciły koncentrację i punkty seriami.W efekcie przegrały drugiego seta i musiały pogodzić się ze stratą co najmniej punktu.

Minęło jednak pół godziny i pilanki musiały przełknąć kolejną gorzką pigułkę, mimo iż prowadziły w trzecim secie 23:21. Presji nie wytrzymała Oliwia Urban. Dwukrotnie młoda siatkarka nie przebiła się przez blok i sensacja w Pile stała się faktem.

W poniedziałek w siedzibie PLPS rozlosowano gospodarzy VII rundy Pucharu Polski. Zwycięzcy tych meczów awansują do ćwierćfinału. Mecze zostaną rozegrane w Łodzi (ŁKS zagra z Developresem Rzeszów) oraz w Legionowie (Legionovia podejmie PTPS). Oba spotkania odbędą się 2 marca. W ćwierćfinałach do gry włączy się sześć najlepszych drużyn po I rundzie fazy zasadniczej OrlenLigi. Zwycięzcy par awansują do turnieju Final Four, który odbędzie się 16 i 17 kwietnia w Kaliszu.

PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)
PTPS: Babicz, Kwiatkowska, Leggs, Skorupa,
Sobczak, Wilk, Markiewicz (libero) oraz Urban.
Pałac: Krzywicka, Pleśnierowicz, Misiuna, Kuligowska, Śmieszek, Maternia, Nowakowska (libero) oraz Fojucik, Bałdyga, Ziółkowska, Minicz.
MVP: Natalia Misiuna (Pałac).