Siatkówka: Pilanki tym razem nie podjęły walki

Agata Babicz była najskuteczniejszą zawodniczką PTPS w spotkaniu przeciwko Muszyniance Fot. Archiwum OrlenLigi
W rundzie zasadniczej pilskie siatkarki z „Mineralnymi” z Muszyny stoczyły dwa niezwykle zacięte boje. Pierwszy pojedynek o miejsca 5-8 w niczym jednak nie przypominał dwóch poprzednich. Po wyrównanej pierwszej partii w dwóch kolejnych podopieczne trenera Nicoli Vettoriego poddały się bez walki. Rewanż odbędzie się 9 kwietnia w Muszynie.

W inauguracyjnym secie dwa razy na wyraźnym prowadzeniu były miejscowe (7:3 i 16:13), ale za każdym razem nie porafiły wykorzystać swojej szansy i trwoniły przewagę po nieudanych atakach. Inna sprawa, że po drugiej przerwie technicznej ekipa gości zaczęła zbierać punkty blokiem.

Wtedy też piąty bieg włączyła atakująca Muszynianki, Adela Helić, która w dodatku była mocno wspierana w ataku przez Natalię Kurnikowską. Pilskie siatkarki miały ogromny kłopot z kończeniem ataków i ze zdobywaniem punktów z szybkich akcji.
W kolejnych dwóch setach drużyna PTPS nie mogła już złapać właściwego rytmu gry i przegrała mecz w bardzo słabym stylu. Nie pomogły uwagi trenera Vettoriego i okrzyki nielicznych widzów. Rozpędzona machina ekipy Bogdana Serwińskiego nie chciała natomiast zwalniać tempa i po godzinie oraz kwadransie dotarła do celu.

PTPS Piła – Polski Cukier Muszynianka 0:3 (22:25, 18:25, 13:25)
PTPS: Sobczak, Leggs, Wilk, Babicz, Stencel, Kwiatkowska, Pauliukouskaya (libero) oraz Urban.
Muszynianka: Grejman, Savic, Helić, Milovits, Kurnikowska, Sosnowska, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero).