Piotr Rutkowski
Dla Piotra Grabana mecz przeciwko BBTS Bielsko-Biała był pierwszym w roli głównego trenera Projektu Warszawa Fot. Materiały prasowe
Projekt Warszawa pewnie zwyciężył z BBTS Bielsko-Biała 3:0 w meczu 13. kolejki PlusLigi. Udany debiut w roli pierwszego trenera stołecznej drużyny odnotował Piotr Graban, a nagrodę MVP przyznano Arturowi Szalpukowi.

Przebieg rywalizacji Projektu z BBTS

W pierwszym secie od razu swoją przewagę zaczęli budować siatkarze Projektu Warszawa. Stołeczna drużyna pewnie rozpoczęła spotkanie od skutecznych ataków i mocnych zagrywek, ale to było zbyt mało na rozkręcających się bielszczan. Końcówka należała jednak do stołecznej drużyny, która od stanu 21:20 doprowadziła seta do finiszu, a ostatni atak należał do Nielsa Klapwijka.

Druga partia to znów dobre otwarcie stołecznej drużyny i budowanie przewagi od samego początku. W ofensywie prym wiódł Artura Szalpuk, który prowadził swój zespół do zwycięstwa w kolejnej partii. Projekt miał całego seta pod kontrolą, a wysokie prowadzenie z początku zaprocentowało w końcówce. Zepsuta zagrywka rywali doprowadziła do stanu 25:16, a w efekcie do kolejnej partii na koncie Projektu Warszawa.

W trzecim secie ponownie oglądaliśmy całkowitą dominację warszawian, którzy szybko odskoczyli na kilkupunktową przewagę i nie odpuścili jej do samego końca. Z czasem coraz gorzej wyglądała za to gra bielszczan, którzy nie mieli argumentów wobec dobrej dyspozycji swoich rywali. Podopieczni trenera Piotra Grabana postawili w końcu „kropkę nad i”, a ostatnia piłka należała do Igora Grobelnego.

Mecz z BBTS Bielsko-Biała był debiutem Piotra Grabana w roli pierwszego trenera Projektu Warszawa. Polski szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku w trakcie sezonu Włocha Roberto Santilliego. Z kolei w barwach bielszczan pierwsze spotkanie zaliczył były zawodnik m.in. PGE Skry Bełchatów, Konstantin Cupković.