Siatkówka: Polacy mistrzami świata! Polska Brazylia 3:1! [ZDJĘCIA, RELACJA, WYNIK]

KAS
Siatkówka - Polacy mistrzami świata! Po czterdziestu latach Polska znów zdobyła złoto mistrzostw świata w siatkówce. W finale w Katowicach drużyna Polski pokonała Brazylię 3:1

Polscy siatkarze zostali w Katowicach mistrzami świata. W finale rozegranym w Spodku pokonali obrońców tytułu Brazylijczyków 3:1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22). To drugi złoty medal biało-czerwonych w historii tej imprezy. Po pierwszy sięgnęli 40 lat temu.

Po raz ostatni Polacy stali na podium mundialu osiem lat temu. Wówczas pod wodzą Raula Lozano przegrali w finale z "Canarinhos" 0:3.

To pierwszy sukces biało-czerwonych, odkąd drużynę prowadzi mało doświadczony Francuz Stephane Antiga. Pierwsze miejsce w mistrzostwach globu gwarantuje Polakom także udział w przyszłorocznym Pucharze Świata - pierwszego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Mariusz Wlazły został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) mistrzostw świata siatkarzy. Po finale poinformował, że kończy reprezentacyjną karierę. Wśród siedmiu nagrodzonych zawodników znalazł się także środkowy Karol Kłos.

Tym razem zrezygnowano z wyboru jednego zawodnika na danej pozycji, ale zdecydowano się na "Drużynę Marzeń". Znalazło się w niej dwóch brazylijskich przyjmujących - Lucarelli i Murilo, dwóch środkowych Polak Karol Kłos i Niemiec Markus Boehme, libero Francuz Jenia Grebennikov, atakujący Wlazły i rozgrywający Niemiec Lukas Kampa.