Siatkówka: Polki wygrywają z Tajwanem, ale chcą zapomnieć o drugim secie

Reprezentacja Polski po raz drugi w tegorocznej edycji World Grand Prix pokonała reprezentację Tajwanu. Spotkanie to było jednak wyraźnie trudniejsze niż to rozegrane tydzień temu. Przed własną publicznością Tajwan wygrał z biało-czerwonymi jednego seta.

Wydawało się, że po wysokim triumfie w pierwszym secie w kolejnych odsłonach Polki tylko dobiją rywalki. Tymczasem w drugiej partii nasz zespół lekko się skompromitował. Po autowym ataku Teng i punkcie Okuniewskiej było 2:0 dla podopiecznych Alojzego Świderka, gospodynie szybko zaczęły jednak odrabiać straty. Doprowadziły do stanu 3:3 i gra zaczęła toczyć się punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej to Tajwanki niespodziewanie prowadziły 8:6. Po czasie atak i as serwisowy Karoliny Kosek pozwoliły Polkom wyrównać (8:8), zaś chwilę potem nasze dziewczyny wyszły na prowadzenie 10:8. Rywalki jednak znów doprowadziły do remisu (10:10), a następnie wygrywały już 14:11. Trzypunktową przewagę utrzymały do drugiej przerwy technicznej (16:13) i do końca seta. Na szczęście w kolejnych setach poziom gry Polek zdecydowanie się podniósł. Coraz śmielej w kadrze poczyna sobie poznanianka, Agnieszka Kąkolewska, która przeciwko Tajwanowi zdobyła dwa punkty.

Tajwan - Polska 1:3(16:25, 25:22, 20:25,21:25)Polska: Kosek (14), Okuniewska (6), Bednarek-Kasza (13), Kaczor (5), Żebrowska (11), Wołosz (1), Strasz (libero) oraz Skorupa, Sieczka, Skowrońska-Dolata (12), Kąkolewska (2), Maj (libero).Drugi mecz: Włochy - Dominikana 3:1Program spotkań (relacje w Polsacie Sport): Polska - Dominikana (sobota, godz. 13), Polska - Włochy (niedziela, godz. 13).