Siatkówka: Porażka Enei Energetyka na MP juniorek w Dębicy. Szanse na awans do strefy medalowej wciąż są, ale wyraźnie zmalały

Mimo świetnej gry atakującej Klaudii Felak (nr 3) poznaniankom nie udało się pokonać drużyny z Jarosławia Fot. Grzegorz Dembiński
Od porażki w meczu z San-Pajdą Jarosław rozpoczęły swój udział w mistrzostwach Polski juniorek siatkarki Enei Energetyka Poznań. Spotkanie trwało 2,5 godziny, miało dramatyczny przebieg i zakończyło się porażką podopiecznych Michała Dudka w tie-breaku po pięciu meczbolach dla rywalek i jednym dla nich.

Na parkiecie w Dębicy od początku trwała totalna huśtawka nastrojów. W pierwszym secie poznanianki prowadziły 16:4 i chyba pomyślały, że wygraną mają już w kieszeni. Ambitne zawodniczki z Jarosławia opanowały jednak nerwy i zdołały wyrwać tę partię.
W kolejnych odsłonach środowego spotkania gra toczyła się „falami” i nawet w wygranych setach zdarzały się naszym dziewczynom koszmarne przestoje. Najbardziej szwankowało przyjęcie, ale też i inne elementy siatkarskiego rzemiosła wymagały poprawy.

– Kluczowy był pierwszy set, bo porażką w nim straciliśmy pewność siebie. Dziewczynom nie można było odmówić ambicji, ale w tak wyrównanym spotkaniu oprócz waleczności liczyła się też technika – przyznał Robert Rakowski, prezes poznańskiego klubu.
Jego zdaniem nie wszystko jest jeszcze stracone. – Pozostałe dwie drużyny są w naszym zasięgu, ale musimy zagrać na swoim normalnym poziomie – dodał Rakowski.

Wyniki MP juniorek w Dębicy (grupa B)
San-Pajda Jarosław – Enea Energetyk 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 21:25, 21:19), SMS Police – Chemik Olsztyn 3:1 (25:20, 22:25, 25:15, 25:13)
Program na czwartek: Chemik – Enea Energetyk (godz. 10), SMS – San–Pajda (godz. 12)