Siatkówka: PTPS traci trenera, a KS I ligę

  Siatkówka: PTPS traci trenera, a KS I ligę

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W wielkopolskiej siatkówce znów nadchodzą ciężkie czasy, choć wydawało się, że gorzej już nie może być. PTPS zmienia trenera, a KS jest blisko upadku.
  Trener Nicola Vettori nie będzie już przeżywał chwil radości jako szkoleniowiec PTPS Piła

  Trener Nicola Vettori nie będzie już przeżywał chwil radości jako szkoleniowiec PTPS Piła ©Fot. Archiwum OrlenLigi

  Pilskie siatkarki zajęły w minionym sezonie niespodziewanie ósme miejsce w OrlenLidze. Przez chwilę miały nawet szansę na awans do strefy medalowej. Duża była w tym zasługa włoskiego trenera, Nicoli Vettoriego. Można było sądzić, że jego współpraca z pilskim klubem potrwa dłużej niż sezon.

  Tymczasem okazuje się, że były szkoleniowiec Energetyka Poznań już pożegnał się z PTPS. – Rozstanie było bardzo sympatyczne. Coś się kończy, coś się zaczyna, w życiu trenera to normalna sytuacja. Wcześniej jednak nie zawsze moje relacje z prezesem klubu były wzorcowe. Nie chcę jednak rozdzierać szat i wnikać w szczegóły – przyznał Vettori.
  Ze znalezieniem nowej pracy były coach PTPS nie musi mieć dużych problemów, bo przecież w Pile pokazał, że jest świetnym fachowcem, motywatorem i umie zadbać w drużynie o dobry klimat.

  Jego nazwisko pojawiło się już nawet na giełdzie kandydatów do prowadzenia BKS Bielsko-Biała. Wprawdzie ekipa spod Klimczoka straciła sponsora strategicznego, ale i tak może mieć mocny skład.

  Następcą Vettoriego w Pile ma zostać Piotr Sobolewski, dotychczasowy szkoleniowiec pierwszoligowego KS Murowana Goślina. Jego asystentem, tak samo jak w przypadku Vettoriego, będzie Łukasz Przybylak.

  A co w tej sytuacji z kadrą zawodniczek? – To już nie moja sprawa, ale myślę, że połowa wyjściowej szóstki raczej się zmieni. Część zawodniczek już przed końcem sezonu zapowiadała chęć zmiany otoczenia – dodał Vettori.

  Informacje z giełdy transferowej zdają się potwierdzać jego opinię, ponieważ rozgrywającą PTPS, Dorotę Wilk, przedstawiono już jako nową zawodniczkę Muszynianki. Zresztą w ekipie „Mineralnych” dojdzie chyba do największej przebudowy składu, bo w zespole znad Popradu ma się pojawić aż dziewięć nowych siatkarek.

  Dużą aktywność wykazują także działacze Tauronu Dąbrowa Górnicza, którzy dwa dni temu zatrudnili 28-letnią przyjmującą drużyny z Krasnojarska, Julię Bessonną. Obok niej będzie występować w Tauronie była przyjmująca PTPS Piła, Daria Paszek oraz była skrzydłowa Aluprofu, Słowaczka Helena Horka. Z kolei była siatkarka AZS AWF Poznań, Joanna Kapturska, przenosi się z Developresu Rzeszów do KSZO Ostrowiec. Ciekawym transferem może być też pozyskanie przez BKS Bielsko-Biała Natalii Perlińskiej. Pochodząca z Rzeszowa środkowa ostatni sezon spędziła bowiem w lidze duńskiej. Jej nową koleżanką będzie doświadczona środkowa, Katarzyna Mróz, która ostatnie cztery lata spędziła w zespole mistrza Polski, Chemika Police.

  Tymczasem ciężkie chwile przeżywa pierwszoligowy klub z Murowanej Gośliny. Pisaliśmy już o tym, że z wielką dziurą w budżecie może on nie przystąpić do rywalizacji na zapleczu ekstraklasy w najbliższym sezonie. Odejście trenera to kolejny dowód na to, że nad KS zbierają się ciemne chmury. Z klubem z Murowanej Gośliny pożegnały się już też środkowa Paulina Majkowska i przyjmująca Katarzyna Siwek, uznana najlepszą zawodniczką KS w poprzednim sezonie. Obie siatkarki trafiły do Jokera Mekro Świecie (I liga).

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe