Siatkówka: Sensacyjna wygrana pilanek

Anita Kwiatkowska była w środowym meczu mocnym punktem PTPS Piła
Anita Kwiatkowska była w środowym meczu mocnym punktem PTPS Piła Fot. Archiwum LSK
Sobotnia wygrana z drużyną Legionovii rozbudziła apetyty w pilskim obozie i wśród kibiców na kolejny sukces. Zbyt otymistyczne nastroje studził jednak fakt, że do grodu Staszica przyjechała tym razem drużyna z czołówki ekstraklasy, a konkretnie wicelider z Łodzi.

W pierwszym secie obawy przed starciem z Budowlanymi okazały się uzasadnione, bo dość długo to przyjezdne nadawały ton rywalizacji. Dopiero przy stanie 17:20 gospodynie zerwały się do walki. Kluczowe punkty blokiem zdobyła Kiesha Leggs. Amerykanka dobrze sobie też radziła w ataku, choć w końcówce seta niezastąpiona była przy siatce Agata Babicz. Zwycięski punkt zdobyła jednak Małgorzata Skorupa.

W drugiej partii od początku inicjatywę przejęły pilanki, które dostały wiatru w żagle i uwierzyły, że ten mecz mogą rozstrzygnąć zwycięsko i to nawet w trzech setach. W środkowej fazie PTPS dostał zadyszki, ale przestój nie był za długi i po atakach Joanny Sobczak oraz Anity Kwiatkowskiej podopieczne Nicoli Vettoriego zmieniały strony rozpromienione.

W kolejnym secie od początku trwała walka punkt za punkt. Wysoki poziom skuteczności utrzymywała w ataku Babicz. Po drugiej stronie siatki wyróżniała się natomiast Gabriela Polańska i zmienniczka Martyna Grajbera, która jest wychowanką pilskiego klubu. Trzecia partia padła łupem łodzianek, które wykorzystały słabszą grę naszych siatkarek w bloku i obronie. W czwartej pilanki odzyskały wigor. Znów przejęły inicjatywę i konsekwentnie punktowały przeciwniczki. Tym samym sprawiły sporą niespodziankę, wygrywając za trzy punkty.

PTPS Piła – Budowlani Łódź 3:1 ( 26:24, 25:22, 20:25, 25:21 )
PTPS: Skorupa, Kwiatkowska, Sobczak, Babicz, Wilk, Leggs, Pauliukouskaya (libero) oraz
Lewandowska.
Budowlani: Muresan, Polańska, Pycia, Beier, Brzezińska, Vincourova, Medyńska (libero) oraz Grajber, Woźniczka, Tobiasz.
Inne wyniki OrlenLigi: Tauron Dąbrowa Górnicza – Chemik Police 0:3, Polski Cukier Muszynianka – Pałac Bydgoszcz 3:1, Aluprof Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec 3:1.