Siatkówka: Spacerek Krispolu w meczu z Camperem

Siatkarze APP Krispolu Września po 21. kolejkach I ligi zajmują piąte miejsce
Siatkarze APP Krispolu Września po 21. kolejkach I ligi zajmują piąte miejsce Fot. Dawid Spychalski/APP Krispol Września
Siatkarze APP Krispolu Września nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa nad niżej notowanym w tabeli I ligi Camperem Wyszków. Pomarańczowi pokonali rywali w trzech krótkich setach, a emocje skończyły się juz po godzinie i piętnastu minutach.

Najbardziej wyrównana była pierwsza partia, w której goście próbowali nawiązać równorzędną walkę z mocno umotywowaną ekipą trenera Sławomira Gerymskiego. Z każdą minutą wyszkowianie tracili jednak wiarę w końcowy sukces.

Pomarańczowi imponowali silną zagrywką i kończeniem ataków w pierwszej akcji. Po drugiej stronie siatki za dużo było natomiast błędów w przyjęciu i nieporozumień na linii rozgrywający – atakujący. W drugim i trzecim secie przewaga Krispolu była już bezdyskusyjna.

W ostatniej odsłonie środowego spotkania Camper dość długo przegrywał różnicą 2-3 punktów, ale od stanu 17:14 gra siatkarzy z Wyszkowa całkowicie się posypała.

W zespole z Wrześni kolejne dobre zawody rozegrał młody libero Wiktor Matuszak. Dobrze też spisali się zmiennicy, którzy po wejściu na boisko uskrzydlali drużynę i byli jej motorem napędowym.

Po 21. kolejkach wrześnianie nadal zajmują piąte miejsce z dorobkiem 38 punktów. W następnej serii spotkań czeka ich wyjazdowa konfrontacja z siatkarskimi talentami z SMS PZPS Spała.

APP Krispol Września – Camper Wyszków 3:0 (25:20, 25:17, 25:17)
APP Krispol: Marcin Iglewski, Adam Banasiak, Moustapha M’baye, Mateusz Jasiński, Bartosz Zrajkowski, Arkadiusz Olczyk i Wiktor Matuszak (libero) oraz Łukasz Karpiewski, Błażej Szymeczko, Mateusz Kamiński.