Siatkówka: Wrześnianie nie pozostawili złudzeń KPS Siedlce

Tak siatkarze APP Krispolu Września cieszyli się po wygranej nad KPS Siedlce
Tak siatkarze APP Krispolu Września cieszyli się po wygranej nad KPS Siedlce Fot. Dawid Spychalski/APP Krispol Września
Pierwszoligowe drużyny siatkówki tym razem punktowały, ale więcej powodów do zadowolenia mieli siatkarze APP Krispolu, którzy zgarnęli całą pulę w niedzielnym starciu z KPS. Siatkarki KS Murowana Goślina w sobotę przegrały po tie-breaku w Policach i wciąż zamykają ligową tabelę bez zwycięstwa na koncie.

Wrześnianie pewnie pokonali KPS Siedlce. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Dobrze funkcjonowało przyjęcie, niezawodnie punktował kapitan pomarańczowych, Mateusz Jasiński. To właśnie jego as przypieczętował losy pierwszej partii przy stanie 22:14. Rozbici rywale nie mogli nic zrobić.

W drugiej odsłonie niedzielnego pojedynku siatkarze Gerymskiego nie zwolnili tempa. Kluczowa okazała się punktowa seria przy stanie 9:10. Wtedy to wrześnianie zdobyli pięć piłek z rzędu. Przewagi już nie stracili. W drugiem secie grę miejscowych napędzał przyjmujący Damian Dobosz.

Rozpędzony APP Krispol nie chciał oddać inicjatywy. Trzeci set tak jak dwa poprzednie to szybka seria gospodarzy. Na przerwie technicznej po atakach Dobosza gospodarze prowadzili 8:3. Później Olczyk blokiem utrzymał przewagę i było 14:10. Jednak tym razem goście walczyli do końca i wyrównali po 21. Mieli również piłę setową przy stanie 24:25, ale zdeterminowani wrześnianie postawili kropkę nad „i”. Trzy punkty zostały więc we Wrześni.

I liga siatkarzy: APP Krispol Września – KPS Siedlce 3:0 (25:15, 25:20, 28:26)
APP Krispol: Karpiewski, Dobosz, Jasiński, Szymeczko, Zrajkowski, Olczyk, Matuszak (libero) oraz Banasiak, M’baye, Marcin Iglewski.
MVP meczu: Damian Dobosz (APP Krispol).