Siatkówka: Wygrana SKF na inaugurację II ligi

Tak siatkarki SKF Politechnika Poznańska cieszyły się po zwycięstwie w meczu z ASP Rumia Fot. Archiwum SKF Poznań
Spotkanie w Poznaniu otwierało ligowe zmagania dla ekipy seniorek. Debiut w Poznaniu był także okazją do pierwszego meczu w roli trenera dla Marcina Grocia, który przed sezonem przybył do klubu z Poznania z Piły.

Początek spotkania to wyraźna dominacja zespołu gospodyń. Kiedy zespół gości prosił o czas na tablicy widniał wynik 11:4 dla Poznania. Czas nie pomógł ekipie gości, która została w pierwszym secie wypunktowana przez zawodniczki z Poznania, które wygrały bardzo wyraźnie 25:15.

Kolejna partia miała dwa oblicza walkę i odjazd. Do pewnego momentu siatkarki obu ekip toczyły wyrównany bój, a od połowy seta miejscowa drużyna włączyła drugi bieg i finiszowała z pewną wygraną 25:19.

Trzecia i ostatnia odsłona pokazała największą broń gospodyń jaką była zagrywka. Dzięki temu elementowi podopieczne Marcina Grocia finiszowały z wysoką wygraną 25:12 i w całym spotkaniu 3:0.

- Bardzo fajnie zagraliśmy blokiem i obroną. W oczach dziewczyn widać było koncentrację i chęć walki. Wyznaczone cele zostały zrealizowane. Jestem zadowolony z zespołu, choć wiem, że mamy jeszcze rezerwę – podsumował szkoleniowiec siatkarek z Poznania Marcin Groć.

SKF Politechnika Poznańska – APS Rumia 3:0 (25:15, 25:19, 25:12)
Skład SKF: Pierzchała(kapitan), Pachurka, Bogacz, Bińczycka, Halczak, Kohut, Przybylska(libero) oraz Radzewicz, Grzeca.