Simon Zhu wygrał Konkurs Telemanna

  Simon Zhu wygrał Konkurs Telemanna

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wśród uczestników konkursu był m.in. Bartosz Czyżewski z Jeleniej Góry, któremu przy fortepianie towarzyszyła Ludmiła Sołowiewicz.
  1/5
  przejdź do galerii

  Wśród uczestników konkursu był m.in. Bartosz Czyżewski z Jeleniej Góry, któremu przy fortepianie towarzyszyła Ludmiła Sołowiewicz. ©Waldemar Wylegalski

  Simon Zhu z Niemiec wygrał zakończony w poniedziałek w Poznaniu XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna
  Koncertem laureatów zakończył się w poniedziałek w Poznaniu XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna.

  Jury pod przewodnictwem profesora Michała Grabarczyka z Akademii Muzycznej w Poznaniu I miejsce postanowiło przyznać Simonowi Zhu z Niemiec, uczniowi profesora Tomasza Tomaszewskiego. Dwie równorzędne drugie nagrody otrzymali Elias David Moncado z Niemiec, który jest także uczniem profesora Tomaszewskiego oraz Sara Dragan, uczennica profesora Zakhara Brona w Interlaken oraz profesora Konrada Dragana w Legnicy. III miejsce przypadło Pavli Tesarovej z Czech, uczennicy profesora Pavla Kudelaska. z Pragi. Wśród laureatów V nagród znalazły się m.in. Chao Min Tiffany Tan i Justyna Grudzień z Poznania.

  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo