Skandal w Warszawie! Legia wygrywa dzięki sędziemu

LEM
Sędziowie znów pomogli Legii wygrać mecz

Takie rzeczy nie zdarzały się nawet w czasach panowania sędziowskiej mafii. Arbiter meczu Legia - Jagiellonia, Paweł Gil z Lublina w bezczelny sposób "wydrukował" wygraną 1:0 warszawskiego zespołu. Dzięki kontrowersyjnej jedenastce w 8 minucie doliczonego czasu gry, warszawski zespół utrzymał jednopunktową stratę do Lecha.

Jagiellonia świetnie broniła się w Warszawie. Znakomitymi interwencjami popisywał się bramkarz gości Bartłomiej Drągowski, który w końcówce meczu dokonywał wprost cudów między słupkami. Swoje szanse miała też Jagiellonia, która wyprowadzała groźne kontry. Po jednej z nich w czwartej minucie doliczonego czasu gry, arbiter powinien podyktować rzut karny dla gości. Bereszyński kopnął Frankowskiego, ale gwizdek Gila milczał jak zaklęty.
Sędzia, który od lat słynie z tego, że sympatyzuje z warszawskim klubem, nie miał wątpliwości chwilę później, kiedy przypadkowo piłka dotknęła ręki Popchadze. Trafiła ona jeszcze do Saganowskiego, który zmarnował kolejną świetną sytuację i... wtedy sędzia wskazał na "wapno". Karnego "z kapelusza" z olbrzymimi problemami wykorzystał Sa i wielki niesmak pozostał.

- Szkoda k... słów. Już w Poznaniu sędzia gwizdał przeciwko nam, teraz to się powtórzyło. Jeździmy k... po Polsce, robimy te kilometry i wszystko na nic - nie krył złości przed kamerami stacji nc+ Sebastian Madera, obrońca Jagi.

Lechia Gdańsk po raz drugi w tym roku pokonała Górnika. W marcu ograli zespół z Zabrza na PGE Arenie po golu Antonio Colaka, a wczoraj zwyciężyli na Śląsku dzięki trafieniu Sebastiana Mili.
W 79 minucie świetną akcję przeprowadził Kevin Friesenbichler i idealnym podaniem obsłużył kapitana gdańskiego zespołu, który w sytuacji sam na sam pokonał Kasprzika.
Wisła Kraków nie zagrała wczoraj dobrego meczu z Pogonią Szczecin, ale zwycięstwo i tak było na wyciągnięcie ręki. "Biała Gwiazda" straciła je w czwartej minucie doliczonego czasu gry, kiedy Rafał Murawski doprowadził do stanu 2:2.

33. kolejka Ekstraklasy
GRUPA MISTRZOWSKA
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0). Bramka: Mila 78 Lech Poznań - Śląsk Wrocław 3:0 (3:0). Bramki: Kownacki 12, Pawłowski 17, 28 Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0). Bramka: Sa 90+8 Wisła Kraków - Pogoń Szczecin 2:2 (1:0). Bramki: Stilić 43, Stępiński 86 - Frączczak 58, Murawski 90 1. Lech Poznań333358:31