Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Skłotersi wszystkich krajów - przyjeżdżajcie!

Leszek Waligóra
Leszek Waligóra
Na początek wyjaśnienie: skłoters - osobnik, który lubi mieszkać w czymś co długo stało puste, a nie należy do niego, nie kupił tego, ani nie wynajął. Zwłaszcza, jeśli to coś jest w dobrej lokalizacji. Udowadnia tym, że mieszkanie nie jest przywilejem, a należy się każdemu. To znaczy: każdemu skłotersowi. Niniejszym ogłaszam, że Poznań został międzynarodową stolicą skłoterstwa...

Powód: mamy największy pod słońcem pustostan do wzięcia. I na dodatek: spełnia wszelkie możliwe wymagania.

Po pierwsze: ma właścicieli, którym można zagrać na nosie.

Po drugie: diabli wiedzą, gdzie ci właściciele są, bo nikt ich nie widział. Ale to z pewnością burżuje, spasieni krwią proletariatu.

Po trzecie: wzmiankowany obiekt jest niezamieszkały.

Po czwarte: coś by w nim trzeba wyremontować, ale tak ogólnie to się marnuje.

Po piąte: jest w dobrym miejscu. Bardzo dobrym.

Po szóste: przejęcie go, byłoby jawną i silną demonstracją niezgodny na konsumpcyjny i rozpasany styl bycia nowych pokoleń. No i oczywiście: zagraniem na nosie tym burżujom, spasionym krwią itd...

Po siódme: jest tam dość miejsca i na galerię sztuki (albo dwóch), i na jazdę na rolkach, na rower też się znajdzie, a i ci skłotersi, którzy się już trochę dorobili, będą mieli gdzie ukryć samochody.

Po ósme: znajdzie się również miejsce, wystarczająco oddalone, aby nie czuć ich i nie oglądać, dla tych, w których obronie każdy skłoters występuje, ale żaden skłoters nie zaprosi do swojego skłotu. W końcu bezdomni i staruszkowie, mogą cuchnąć i na dodatek wymagać opieki. A jeśli nie opieki, to im koncert przeszkadzać będzie.

Po dziewiąte: jest okazja.

Poznań, w którym ekipa starzejących się powoli rewolucjonistów, uwalniających pustostany na potrzeby ludu (czyli swoje) wykorzystując prawo, mówi wszystkim, że walczy z prawem... właśnie daje im wszystko. Bez cienia złośliwości, a jedynie z otwartą z podziwu paszczą oglądałem, jak przejmowali na własność całą kamienicę. Spełnili podstawowy obowiązek skłotersa: przejąć coś, do czego się nie ma praw. Gdybym ja w ten sposób przejął maserati sąsiada (to taki samochód drogi jak dom) siedziałbym w więzieniu. Ale... gdybym tak krzyknął, że: maserati stało puste, że właścicielowi niepotrzebne, bo ma już dwa, i że ja go potrzebuję, żeby żyć... i do tego nazwał się skłotersem?

Poznań właśnie komunalnie szuka skłotersom mieszkania za darmo. Choć, zdaje się, w kolejce czekają ci, o których to skłotersi walczyli...

Ale, ale. Zapomniałem. Ogłaszałem, że jest super skłot do wzięcia. Słowa dotrzymuję: Poznań City Center stoi pusty. Pierwsza galeria handlowa w Polsce, która jest zamknięta nie tylko w święta państwowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski