Ślady korektora w książce blokad

  Ślady korektora w książce blokad

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Na brak nadzoru służby patrolowej wskazują autorzy raportu, stworzonego po kontroli w poznańskiej straży miejskiej - zdradził nam Krzysztof Skrzypinski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Miasta Poznania. Kontrolę zlecono na początku października, po ujawnieniu w staromiejskim referacie straży miejskiej afery korupcyjnej.
  Policja ujęła wówczas siedmiu municypalnych (i jednego byłego strażnika). Wszystkim zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych, najczęściej posiłków, w zamian za niezakładanie blokad na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Podejrzani przyznali się do winy, zwolniono ich dyscyplinarnie z pracy. Wkrótce po tym podał się do dymisji szef wydziału Centrum, któremu podlegał referat Stare Miasto.

  Czy będą także inne zmiany personalne? Tego jeszcze nie wiadomo. W najbliższą środę z wynikami prac komisji kontrolnej zapoznają się radni z Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Raport dotarł już do jej przewodniczącego, prezydenta miasta, szefa Rady Miasta Poznania oraz komendanta straży miejskiej. Co napisali jego autorzy?

  - Nie jest dobrze - zdradza nam Krzysztof Skrzypinski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. - Po przeczytaniu raportu trudno oprzeć się wrażeniu, że w straży nie było prawidłowego nadzoru służby patrolowej.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo