sportowy24
  Śląsk Wrocław: Idzie nowe - piłkarze będą mieć podwójną...

  Śląsk Wrocław: Idzie nowe - piłkarze będą mieć podwójną motywację na mecz z Lechem?

  Zdjęcie autora materiału

  Karol Maćkowiak, Jakub Guder

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Czy meczem z Lechem trener Pawłowski pożegna się z ławką trenerską Śląska?

  Czy meczem z Lechem trener Pawłowski pożegna się z ławką trenerską Śląska? ©Tomasz Hołod

  Zmiana na fotelu prezesa klubu, a wkrótce także na ławce trenerskiej - w Śląsku Wrocław trwa właśnie rewolucja. To z kolei oznacza, że wielu piłkarzy zyska dodatkową motywację, by pokazać pełnię umiejętności.
  Czy meczem z Lechem trener Pawłowski pożegna się z ławką trenerską Śląska?

  Czy meczem z Lechem trener Pawłowski pożegna się z ławką trenerską Śląska? ©Tomasz Hołod

  Jeszcze w czwartek w Śląsku doszło do zmiany na stanowisku prezesa klubu. W czwartek rano Marcina Przychodnego zastąpił już oficjalnie Piotr Waśniewski, który do klubu wraca po pięciu latach. W środę wieczorem prezydent miasta Jacek Sutryk spotkał się z Marcinem Przychodnym. Efekt był taki, że Przychodny w czwartek rano „złożył rezygnację” z funkcji prezesa Śląska Wrocław, a do klubu wkroczył Waśniewski.

  - Zdaję sobie sprawę z obecnej pozycji sportowej I drużyny, ale mam przekonanie, że decyzja o przebudowie składu i zainwestowaniu w potencjał młodych zawodników z Polski była słuszna.
  Zapewne nie ustrzegliśmy się błędów, ale wierzę, że w dłuższej perspektywie ta inwestycja się opłaci (...). W tym kontekście kluczowy jest plan przebudowy obiektów przy ul. Oporowskiej na cele Akademii - stwierdził Przychodny w komunikacie, który udostępniony został m.in. na klubowej stronie.

  W najbliższym czasie szykowana jest też zmiana na stanowisku trenera Śląska. W piątek w meczu z Lechem Poznań drużynę poprowadzi Tadeusz Pawłowski, ale trwają poszukiwania jego następcy.

  - Spokojnie. Na wszystko przyjdzie czas. Nie ma co zakłamywać rzeczywistości - sytuacja w tabeli klubu nie jest komfortowa. Nie można tego bagatelizować. Z drugiej strony Tadeusz Pawłowski nie jest najemnikiem, tylko człowiekiem oddelegowanym do pracy z pierwszą drużyną z akademii. A jakie decyzje podejmą właściciele i zarząd, to się dopiero okaże - mówi nowy prezes cytowany przez "Gazetę Wrocławską".

  Spotkanie Śląska z Lechem może być zatem ostatnim dla trenera Tadeusza Pawłowskiego. Jego podopiecznym z pewnością nie zabraknie motywacji, gdyż piłkarze z pewnością zechcą dobrze pożegnać się z niezwykle lubianym we Wrocławiu szkoleniowcem, a przy okazji pokazać się z jak najlepszej strony jego następcy.

  POLECAMY:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe