Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0. Oceniamy lechitów po przegranym meczu

LEM
Lech Poznań przegrał na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 0:2. Jak ocenia lechitów Maciej Lehmann? Przeczytaj

Oceny w skali 0-10

Krzysztof Kotorowski - 4

Niestety w niczym nie pomógł Lechowi. Dwa celne strzały i dwa gole. Zwłaszcza przy strzale Paixo powinien zachować sie lepiej. Został kompletnie zaskoczony tym strzałem. Ładnie obronił po przerwie strzały Mili i Hołoty. Gdyby tak bronił przy stanie 0:0... Ale wtedy było już "po pączkach"

Tomasz Kędziora - 4

Dał się łatwo ograć przy obu golach. Najpierw kiwnął go Dudu i idealnie zacentrował na głowę Hołoty, potem dał się wymanewrować przez Milę. Obie bramkowe akcje Śląska rozpoczęły się na jego stronie. Dużo lepszy po przerwie

Hubert Wołąkiewicz 4

Też nie stanowił pewnego punktu obrony. Przy stałych fragmentach miał olbrzymie problemy a wyższymi rywalami. Już w 12 min przegrał pojedynek główkowy z Kokoszką, po którym Śląsk mógł objąć prowadzenie. Potem zbyt łatwo dawał się ogrywać, na szczęście bez konsekwencji.

Manuel Arboleda 4

Wygląda coraz lepiej pod względem fizycznym, ale piłkarsko strasznie chaotyczny. Wiele jego podań było niecelnych, wybijał na oślep. Mógł zdobyć gola po rzucie rożnym, ale został też łatwo ograny przy drugim golu

Luis Henriquez 4

Kompletnie zawalił pierwszego gola. W drugiej połowie miał olbrzymie kłopoty z powstrzymywaniem Hołoty. Widać było u niego zmęczenie po długiej podróży

Karol Linetty 4

Starał się, biegał, lepszy jednak w obronie, gdzie próbował odcinać od gry Milę. Miał fatalny początek, gdzie niemal wszystkie piłki pakował pod nogi przeciwnika. Potem się ogarnął, ale widać było, że po przerwie nie jest jeszcze w dobrej formie.

Łukasz Trałka 6

On z kolei miał znakomity początek, był nie do przejścia. Szkoda, że na początku drugiej połowy nie udało mu się strzelić celnie głową. Jeden z jaśniejszym punktów Lecha, bo nie robił prostych błędów

Gergo Lovrencsics 4

Po pierwszej połowie można było powiedzieć, że została z niego tylko koszulka. Dużo bardziej aktywniejszy po zmianie stron. Kiedy wreszcie złapał rytm...Rumak zdjął go z boiska.

Kasper Hamalainen 5

Znów przeciętny występ. Co prawda był aktywny, ale co z tego kiedy efekt jego starań był żaden. Miał wiele okazji, by popisać się podaniem otwierającym drogę do bramki, a jednak zawsze wybierał zły wariant lub podawał do przeciwnika. Trochę lepszy po przerwie, ale choć robił "sporo wiatru" nic z tego nie wynikało

Daylon Claasen 5

Zupełnie niewidoczny w pierwszej połowie, bardzo dobry w 20 minutach po przerwie, kiedy strzelał i wystawiał piłki kolegom. Potem kompletnie zgasł. Za mało pokazał by go dobrze ocenić.

Bartosz Ślusarski 4

Gdyby był w lepszej formie Lech mógłby ten mecz co najmniej zremisować. Fatalnie marnował nie tylko stuprocentowe sytuacje, ale gubił piłki i dawał łapać się na spalone. To nie był jego dzień

Szymon Pawłowski 5

Dlaczego on wszystkie piłki podaje prosto do rąk bramkarza? Jego nieskuteczność jest denerwująca. Dochodzi do sytuacji, ale potem je marnuje.

Vojo Ubiparip 4

Był zagubiony. Jego dorobek w tym meczu to jedno ładne podanie, po którym okazję zmarnował Pawłowski