Sławomir Podrzycki wygrał 13. mistrzostwa kibiców sportowych Wielkopolski

Marek Lubawiński, TKO
Trzech największych znawców sportu w Wielkopolsce
Trzech największych znawców sportu w Wielkopolsce Terenowy Klub Olimpijczyka
W 13. mistrzostwach kibiców sportowych województwa wielkopolskiego zwyciężył Sławomir Podrzycki. To już piąty triumf poznaniaka w tej rywalizacji. Finałowe zmagania odbyły się w sobotę w siedzibie Terenowego Klubu Olimpijczyka imienia Mariana Matysiaka w Wysocku Wielkim.

Sławomir Podrzycki po zaciętej walce wyprzedził o cztery punkty prowadzącego po pierwszej serii pisemnej Damiana Maja z Parczewa. Trzecie miejsce na podium zajął Antoni Jarosik z Ołoboka. Wśród młodzieży szkolnej mistrzem został Michał Kowalski - uczeń gimnazjum z Odolanowa, który wyprzedził Konrada Warzechę oraz Sergiusza Barzanta.

Sobotnie mistrzostwa rozpoczęły się testem pisemnym. W nim do zdobycia było maksymalnie 60 punktów. Pytania dotyczyły głównie wydarzeń sportowych z 2011 roku, regulaminów sportowych, sportu wielkopolskiego oraz historii sportu.

Do drugiej finałowej serii kwalifikowało się sześciu kibiców z największą liczbą punktów, a po teście pisemnym prowadził Damian Maj, obrońca tytułu mistrzowskiego tytułu sprzed roku, który miał trzy punkty przewagi nad Sławomirem Podrzyckim. Ten ostatni po czterech seriach pytań ustnych wyprzedził jednak Maja i nie oddał już prowadzenia do końca turnieju.
Na najniższym stopniu podium stanął Antoni Jarosik, który dzięki dwóm punktom w ostatniej serii finałowej wyprzedził o pół punktu) Dariusza Żymełkę.

- Tegoroczne pytania były z wielu dziedzin sportu. W teście pisemnym dużo było pytań z wydarzeń z poprzedniego roku, a w finale ustnym przeważała historia sportu. Cieszę się z kolejnego triumfu, ale chciałbym zaznaczyć, że rywalizacja we finale była bardzo zacięta - powiedział po zawodach Sławomir Podrzycki.

11. otwarte mistrzostw uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych

1. Michał Kowalski - (Gimnazjum Odolanów)
2. Konrad Warzecha - (Gimnazjum Dębnica)
3. Sergiusz Barzant - (Gimnazjum Lewków)
4. Jakub Więcław - (Gimnazjum Sióstr Salezjanek)
5. Tomasz Rasiak - (Gimnazjum Przygodzice)

Najciekawsze pytania z testu pisemnego

Podaj nazwę rajdu podczas którego 6 lutego 2011 roku poważny wypadek miał Robert Kubica?

Na jakiej wysokości zawieszona jest górna krawędź siatki w seniorskich rozgrywkach siatkówki kobiet?

Podaj pełną nazwę słynnego włoskiego dziennika sportowego. Gazeta ta ukazuje się we Włoszech od 1896 roku

W jakim klubie koszykarskiej Tauron Basket Ligi gra wychowanek Kasprowiczanki Ostrów, a obecnie jeden z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia Mateusz Ponitka?

W jakim meksykańskim mieście odbyły się XVI Igrzyska Panamerykańskie, które rozgrywane były w dniach 14-30 październik w 2011 roku?

Urodził się w 1912 roku w Lozannie, młodość spędził we Francji, potem zamieszkał w Krakowie. Dla Polski wywalczył brązowy medal podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku. O kim mowa? Podaj jego imię i nazwisko.
Ilu zawodników występuje na boisku w jednej drużynie w grze w polo?

Podaj imię i nazwisko japońskiego profesora którego uznaje się na twórcę judo?

Już ponad 20 lat mają seniorskie rekordy świata w skoku w dal wśród kobiet i mężczyzn. Podaj ich rekordzistów oraz ich wyniki?

W 1978 roku pierwszy polski zespół siatkarski i jak dotąd jedyny zdobył Puchar Europy Mistrzów Krajowych. Podaj nazwę tej drużyny, trenera oraz miejsce gdzie odbył się wówczas finał tych rozgrywek.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji?